Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU ÇOK BULUTLU
21,5
ÇOK BULUTLU

VALİ ERKAN KILIÇ, DÖRTDİVAN’DA DEVAM EDEN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

VALİ ERKAN KILIÇ, DÖRTDİVAN’DA DEVAM EDEN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

(HABER: ASLI AKIŞ)- Bolu Valisi Erkan Kılıç, ilçe programları kapsamında Dörtdivan’a giderek burada yapılan ve yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Ziyaretleri sırasında çeşitli projelerin ilerleyişi hakkında yetkililerden bilgi aldı ve değerlendirmelerde bulundu.

Vali Kılıç, ilk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan Dörtdivan Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti. Ardından, DSİ 5. Bölge Müdürlüğü tarafından Yayalar köyü, Çardak köyü, Kuruca köyü, Kılıçlar köyü ve Merkez Deveciler Mahallesi’nin kullandığı grup yolunda yapımı devam eden Yayalar köyü bağlantı köprüsünü inceledi.

KÖPRÜ PROJELERİ HAKKINDA BİLGİ ALDI

Aynı müdürlük tarafından Sorkun köyü, Aşağısayık köyü, Yukarısayık köyü, Aşağıdüğer köyü, Yukarıdüğer köyü ve Bünüş köyünün kullandığı grup yolunda bulunan Sayık Köprüsü’nde yapılması planlanan genişletme çalışmaları hakkında da bilgi aldı.

KÖROĞLU EVİ RESTORASYONUN SON HALİNİ GÖRDÜ

Kültür ve Turizm Bakanlığı ödeneğiyle Dörtdivan Belediyesi tarafından restorasyonu yapılan, Ankara 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenen Köroğlu’nun Dörtdivan’ın Sayık köyündeki evini de giden Vali Erkan Kılıç, restorasyon çalışmaları devam eden Köroğlu Evi’nde incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı ve kültürel değerlerin yaşatılmasının önemine vurgu yaptı.

ARAZİ TOPLULAŞTIRMA VE GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Bolu Valisi Erkan Kılıç son olarak, Dörtdivan ilçesinden 21 köy, Gerede ilçesinden 36 köy olmak üzere toplam 57 köyü kapsayan ve DSİ 53. Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “Bolu 2. Kısım Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri” kapsamında yapılan çalışmaları inceledi.

Arazi toplulaştırma, tarla içi yol açılması, drenaj kanallarının Ulusu Deresi bağlantılarında yapılan ıslah ve tarlalarda çıkan taşların toplanması çalışmalarını yerinde gözlemleyen Vali Kılıç, bu çalışmaların bölgeye ve ilçelere hayırlı olması temennisinde bulundu.

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
24 Mayıs 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir