Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU AÇIK
18,3
AÇIK

ISTIKALAR MADALYALAR İÇİN SALLANACAK

ISTIKALAR MADALYALAR İÇİN SALLANACAK

(HABER: BURHAN YEŞİLTAŞ-SERVET GÖKÇEK)- Bolu Gençlik Spor İl Müdürlüğünün bünyesinde bulunan bilardo salonu törenle açıldı.

Karaçayır Spor Kompleksi içinde bulunan bilardo salonu, geometri, matematik, analitik, odaklanma ve beyin kaslarını çalıştırmaya yarıyor.

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, sporun çeşitli dallarında yatırımlarına devam ediyor. Bolu’da bilardo sporunun gelişimine katkıda bulunacak önemli bir adım yapıldı. Kurum, geçtiğimiz günlerde Bilardo Salonu için gerekli olan demirbaş spor malzemelerini tedarik etmişti. Bilardo salonunun açılışı, Bolu’daki spor altyapısının güçlenmesine önemli bir katkı sağlayacak.

Bolu Gençlik Spor İl Müdürlüğü bilardo salonunun açılışına; Bolu Valisi Erkan Kılıç, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, Türkiye Bilardo Federasyon As Başkanı Halim Doruk, Bolu Gençlik Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Bilardo Federasyonu Bolu İl Temsilcisi Ömer Uçar, sporcular ve aileleri katıldı.

“Valimizin destekleriyle kazanmış olduk”

Açılış töreninde ilk olarak Gençlik Spor İl Müdürü Emrullah Güler söz aldı Güler, Bolu’da açılan Bilardo salonunun hayırlı olmasını dileyerek; “Türkiye’de gerçekten çok az sayısı da tesis varken illerde, Bolu ilimize ihtiyaç duyulan bir branşta, alanda çok güzel bir tesis. Bakanlarımızın verdiği bütçe imkanları ve Sayın Valimizin destekleriyle kazanmış olduk. Ben hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Gerçekten onların arasındaki en güzeli diyebilirim”

Güler’in ardından Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan söz aldı. Ercan, Türkiye’de Gençlik Spor İl Müdürlükleri bünyesinde 15 tane bilardo salonu olduğunun altını çizerek; “Bugün buradan Türkiye’nin en güzel bilardo tesislerden birinin açılışında hep birlikte bulunuyoruz. Bilardo, matematik, fizik, geometri ve psikolojik dörtgeninin mükemmel bir şekilde birleştiği, zarafet ve akıl oyunları üzerine kurgulanmış bir spordur. Bu salonda inşallah ileriki yıllarda 7’den 70’e tanımladığımız bilardo sporunda çok değerli sporcular, çok değerli gençler bu spora sevgisini, ilgisini vererek bizleri uluslararası alanda gururlandıracak başarılara ulaşır. Bu salon şimdiye kadar Türkiye’de yaklaşık 15 tane İl Müdürlüğüne bağlı salon açmış bulunmaktayız. Bunların birçoğunun da açılışını ben yaptım. Gerçekten onların arasındaki en güzeli diyebilirim. Halısından perdesine, ışığından skorboarduna kadar gerçekten çok titiz bir şekilde organize, dizayn edilmiş. Emekleri geçen Sayın Valimizin koordinatörlüğünde, öncülüğünde Sayın İl Müdürümüze, İl temsilcimize ve emeği geçen herkese bu güzel salon için teşekkür ediyorum. Çok başarılı sporcuların burada yetişmesi adına ilimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Bolu bütün spor dallarında hem iddialı hem de tesisleşme anlamında cidden iyi bir konumda”

Törende son konuşmayı Bolu Valisi Erkan Kılıç yaptı. Kılıç, Bolu’da bilardo branşıyla ilgili bilgiler vererek; “Öncelikle Bilardo Federasyonu Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizleri bu açılışta yalnız bırakmadığı için. Buradaki bu tesisin açılmasında başta Gençlik Spor İl Müdürümüz ve çalışma arkadaşları çok büyük emek sarf ettiler. Çok güzel bir tesise kavuştuk. İlimizde 104 tane lisanslı bilardo oynayan sporcumuz var. 32 tane hakemimiz, 2 tane de bilardo alanında spor kulübümüz var. Bolu bütün spor dallarında hem iddialı hem de tesisleşme anlamında cidden iyi bir konumda. Bu tesisleşmeye de devam ediyoruz. Sporun tabana yayılması anlamında hep beraber sorumluluğumuz var. Bu konuda Gençlik Spor Bakanlığımızında güzel çalışmaları var. Bizler istiyoruz ki gençlerimizi sahalara, spor tesislerine çekelim. Onların sporla tanıştıralım. Sporun bir yaşam tarzı olmasını istiyoruz. Bu aynı zamanda gençlerimize, vatandaşlarımıza çok büyük faydalar getirecektir. Bunu hepimiz biliyoruz. Bu tip tesisleri açmaya devam edeceğiz. Hep beraber elimizden geldiğince bunları beraberce yapacağız. Tüm gençlerimizle, tüm Bolulu vatandaşlarımızla sportif faaliyetlerde bulunacağız. Buraya başta sporcularımız olmak üzere, tüm Bolulu hemşerilerimizi davet ediyoruz. Bu tesis vatandaşlarımızın” dedi.

Konuşmaların ardından Bolu Valisi Erkan Kılıç, bilardo yeteneğini sergiledi, bunun akabinde tören pasta kesimiyle son erdi.

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
25 Nisan 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir