Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU ÇOK BULUTLU
16,6
ÇOK BULUTLU

MHP BOLU 3 MAYIS MİLLİYETÇİLER GÜNÜ’NÜ COŞKUYLA KUTLADI!

MHP BOLU 3 MAYIS MİLLİYETÇİLER GÜNÜ’NÜ COŞKUYLA KUTLADI!

(HABER: ASLI AKIŞ)- Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanlığı tarafından 3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Özbek Pilavı ikram edildi, müzik dinletisi yapıldı, söylenen şarkılara eşlik edildi. Ayrıca Türk dünyasından öğrencilerin de katılımıyla renkli bir atmosfer oluştu.

Karaçayır Gençlik Merkezindeki otağ buluşmasına, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, MHP Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol, MHP Merkez İlçe Başkanı Selami Taşdöven, Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Sedat Tok, MHP il ilçe yöneticileri, Ülkü Ocakları il yöneticileri, KAÇEP Birimi ve Türk dünyasından öğrenciler katıldı.

“TÜRKÇÜ MÜCADELE VE TURANCILIK ÜLKÜSÜ EBEDİYEN YAŞAYACAKTIR”

Etkinlikte 3 Mayıs Milliyetçiler Gününün önemini belirten bir konuşma yapan MHP Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol, “Bugün 3 Mayıs. Bundan 80 yıl önce başlayan bir destanı yaşamak ve yaşatmak için burada toplanmış bulunuyoruz. 80 yıl önce bugün tabutluklarla, işkencelerle başlayan ve zindanlarda devam eden bir mücadele ruhu doğmuştu. Bu mücadele ruhu Atsız Bey, Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve dava arkadaşlarının azmi, kararlılığı ve cesareti ile vücut bulmuş, bugünlere dek gelmiştir. Turanın ve Türkçülüğün suç sayıldığı, romantik bir hayal kabul edildiği dünlerden, Turan ülküsünün adım adım gerçekleştiği bir Türk yüzyılına gelinmiştir. Bundan sonra da nesiller boyunca Türkçü mücadele ve Turancılık ülküsü ebediyen yaşayacaktır. Ne mutlu Türküm diyene!” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından BAİBÜ Türk dünyası topluluğu öğrencileri, kendi ülkelerine özgü renkli kıyafetleriyle müzik aletleri eşliğinde şarkılar seslendirdi.

 Türk bayrağı ve Türk devletlerinin bayraklarıyla donatılmış buluşmada katılımcılara Özbek pilavı, ayran ve tandır ekmeği ikram edilerek geleneksel lezzetler sunuldu.

Etkinlik, katılımcıların memnuniyeti ve coşkusuyla renkli görüntülere sahne oldu.

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
04 Mayıs 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir