Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU PARÇALI BULUTLU
22,8
PARÇALI BULUTLU

VALİ KILIÇ, GEREDE’DE DEVAM EDEN İNŞAAT PROJELERİNİ DENETLEDİ

VALİ KILIÇ, GEREDE’DE DEVAM EDEN İNŞAAT PROJELERİNİ DENETLEDİ

 (HABER: ASLI AKIŞ)Bolu Valisi Erkan Kılıç bir takım ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Gerede’ye gitti.

İlk olarak, Demirciler Mahallesi’nde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapımı tamamlanmak üzere olan 236 konut, 154 dükkân ve 34 ofisten oluşan 1. etap inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Kılıç, yapımı devam eden 450 konut ve 103 dükkândan oluşan 2. etap inşaat çalışmalarını da gözden geçirerek yetkililerden bilgi aldı.

GEREDE HÜKÜMET KONAĞINDA İNCELEMEDE BULUNDU

Vali Kılıç’ın ikinci durağı, yapımı tamamlanarak hizmete girecek olan Gerede Hükümet Konağı oldu. Burada incelemelerde bulunarak yetkililerden proje hakkında detaylı bilgi aldı.

JANDARMA KOMUTANLIĞINI ZİYARET ETTİ

Ziyaret programı kapsamında Gerede İlçe Jandarma Komutanlığı’nı da ziyaret eden Vali Kılıç, burada gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

OKULLAR VE HİZMET BİNALARINDAKİ İNCELEMELER

Vali Erkan Kılıç, Gerede ilçesindeki okullarda ve hizmet binalarında yapılan güçlendirme çalışmalarını da yerinde gördü. İlk olarak güçlendirme çalışmaları tamamlanan Gerede Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) atölyelerini ziyaret etti. Ardından, güçlendirme çalışmaları devam eden Gerede Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) inşaatında incelemelerde bulundu.

Ayrıca, Yık-Yap Projesi kapsamında yapımı devam eden Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatı ile yeni açılacak olan Gerede İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi (ADEM) hizmet binasında yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
21 Mayıs 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir