Dolar
ABD Doları 32.2062
Euro
Euro 35.0008
Sterling
Sterling 40.8932
Altın
Altın 2510.5509
BOLU ÇOK BULUTLU
14
ÇOK BULUTLU

KAFE VE RESTORANLARA ’FİYAT LİSTESİ’ DENETİMİ

KAFE VE RESTORANLARA ’FİYAT LİSTESİ’ DENETİMİ

Fiyat Etiketi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 19.12.2023 tarih ve 32404 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı söz konusu değişiklik ile restoran, lokanta, kafe, pastane ve benzeri yiyecek içecek hizmeti sunulan işyerlerinde giriş kapısının önüne ve hizmet sunulan masaların üstüne tarife ve fiyat listesi konması zorunlu hale getirildi.

Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan yönetmeliğe göre; kafe ve lokantalarda bundan böyle fiyat listelerinin giriş kapısı ve masalara koyulması zorunlu getirilmesiyle birlikte harekete geçen Bolu Ticaret İl Müdürlüğü personeli ilimiz merkezdeki kafe ve restoranlarda uygulanması zorunlu hale gelen fiyat listeleri yönetmeliğini yerinde denetledi.

Yetkililer,  işletmelerin hizmet özelliği ve tüketiciye sunuluş biçimine göre fiyat listesini iş yerine asmakla alakalı yükümlülüklerini inceledi.

Yeni yürürlüğe giren bir uygulama olması sebebiyle söz konusu işletmelere 1 Ocak 2024 tarihinde yürürlüğe giren yönetmelikle ilgili bilgilendirme uyarıları da yapıldı.

Düzenli olarak denetimlerin yapılmaya devam edileceği bildirildi

Bolu Ticaret İl Müdürlüğü personeli tarafından, kafe, lokanta, restoran, pastane vb. yiyecek-içecek hizmeti sunulan işletmelerde fiyat tarifesi ve fiyat listelerine yönelik denetim gerçekleştirildi. Söz konusu yeni uygulama hem anlatıldı hem de uygulamaya uyulması konusunda işyerleri bilgilendirdi.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
06 Ocak 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir