Dolar
ABD Doları 32.2056
Euro
Euro 35.1159
Sterling
Sterling 40.9186
Altın
Altın 2500.7003
BOLU AZ BULUTLU
22
AZ BULUTLU

“ÇOCUKLARIMIZ DEPREMZEDE DEĞİL DEPREM KAHRAMANIDIR”

“ÇOCUKLARIMIZ DEPREMZEDE DEĞİL DEPREM KAHRAMANIDIR”
 9 eylül – 16 eylül tarihleri arasında Gaziantep, Nurdağı ve Islahiye ile Kahramanmaraş ,  Malatya, Osmaniye Hatay ve  Adana’nın çeşitli ilçelerinde geçici konutlarda yaşayan çocuklara özel hazırlanan Kukla ve Karagöz  gösterileri gerek aileler gerekse çocuklar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. 
Deprem bölgelerinde kurulan özel sahnelerle çocuklara müzikli ve danslı Kukla ve Karagöz gösterileri yapıldı. Gösteri sonunda çocuklara hediye edilen boyama kitapları çocukları ayrıca mutlu etti. 

SANEM ARIKAN: ÇOCUKLARIMIZ DEPREMZEDE DEĞİL DEPREM KAHRAMANIDIR

Proje   Koordinatörü ve Kültür  ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı  Sanem Arıkan amaçlarının çocukların yüzlerini bir nebze olsun güldürebilmek olduğunu belirtti. Arıkan “Çocukları normal hayata  daha çabuk döndürebilmek ve yaraları sarabilmek için onlara deprem kahramanı unvanını veriyoruz. Onlara depremzede değil deprem kahramanı demek onlar için psikolojik destek sağlayacaktır..  Hedefimiz bu şehirlerimizi yeniden imar edecek güçlü, sağlıklı, özgüvenli ve kültür mirasına sahip çıkan  çocuklar yetiştirmektir” dedi. 
Kukla sanatçısı Şafak Poyrazoğlu’da bu proje ile çocukların yüzlerini güldürebilmiş olmanın mutluluğu ve huzuru içerisinde olduklarını ifade etti.
Eğlencebaz isimli gösterisiyle Tijen Bıyıklı  da çocuklara keyifli anlar yaşatırken  balon bayrak boyama kitabı gibi hediyeler çocukları çok mutlu etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığının maddi katkılarıyla, Hadi Poyrazoğlu Geleneksel Türk Tiyatrosunu Yaşatma Derneği ve AHİD Ankaralılar DERNEĞİ tarafından, asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş Merkezli depremlerin vurduğu illerde düzenlenen “Deprem Kahramanı Çocuklarımızla Kukla ve Karagõz Günleri “projesi deprem kahramanı çocuklarımızın yüzlerini güldürdü.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
14 Eylül 2023
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir