Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU AÇIK
18,3
AÇIK

Başkan Tanju Özcan, Bolu’da sığınmacı sayısının 4 bine düştüğünü söyledi

Başkan Tanju Özcan, Bolu’da sığınmacı sayısının 4 bine düştüğünü söyledi

Bolu’daki sığınmacı sayısına ilişkin Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı açılış programında konuştu. Sosyal belediyecilik çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirten Başkan Özcan, Bolu’daki sığınmacı sayısının düştüğünü söyledi. Özcan’ın konuşması şöyle:

“Birçok insan sosyal belediyecilik anlayışının ne demek olduğunu tam olarak anlamamıştı. Biz şu demek demiştik, Bolu’da bir tek kişi yatağa aç girmeyecek. Şu anda Bolu’da bir tek kişi yatağa aç girmiyor. Bizim gözden kaçırdığımız biri varsa, bize de haber verin. İhtiyaç sahibi herkesin ihtiyacını görmeye gayret ediyoruz. Eskiden dikkat ettiniz mi Bolu’nun her köşe başında bir dilencisi vardı. Şimdi doğru dürüst dilenen kaldı mı? Sığınmacıları göndereceğiz demiştik, çok şükür 19 bin olan sayı bugün itibariyle 4 bine düştü. İnşallah önümüzdeki günlerde, önümüzdeki aylarda, önümüzdeki yıllarda bir tane bile Bolu’da bırakmayacağız.”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu’daki sığınmacı sayısının düştüğünü belirterek, “19 bin olan sayı bugün itibariyle 4 bine düştü. İnşallah bir tane bile Bolu’da bırakmayacağız” dedi.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
14 Eylül 2023
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir