Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU ÇOK BULUTLU
9,9
ÇOK BULUTLU

12. SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN DEVAM ZORUNLULUĞU KALKTI

12. SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN DEVAM ZORUNLULUĞU KALKTI

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 12. sınıflar için devamsızlık affının geldiğini duyurdu. Bakan Özer, şu açıklamayı yaptı:

“Bakanlık her yıl sınavdan sonra bu müjdeyi veriyordu. 10 ili etkilemedi, tüm illerimiz acı çekti. 12. sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan bırakmayacağız. Toplumdaki eşitsizliklerin minimize edildiği mekanlardır okullar. Bakan olarak, göreve başladığımda okulları açtım.1 buçuk yıl kapalı kalmıştı. Dijital platform ne kadar mükemmel olursa olsun yüz yüze eğitimin yerine ikame edilemez. Okullar açıldığında vaka sayıların arttığına dair bilimsel makale yok.”

“YAZIN 1 AYLIK TELAFİ EĞİTİMİ YAPILACAK”

“16 Haziran’da okulları kapattıktan sonra ilkokulu da kapsama alarak telafi eğitimi yapacağız. Eğitim dönemi başladığında da yine 1 aylık telafi eğitimi olacak. Öğrencilerimizin durumunu ölçmek için de sınav yapacağız. Mesleki eğitimin bu hale düşmesinin failleri mesleki eğitimi güçlendirmek için söylemlerde bulunuyor. Amaçları yükseköğretime erişimi engellemekti. 12 yıl bu uygulandı. Tarumar oldu.”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında 12. sınıf öğrencilerinin devamsızlık nedeniyle kalmayacağını açıkladı.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
02 Mayıs 2023
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir