Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU AÇIK
13,3
AÇIK

Yaşamkent Mahallesi Sosyal Tesisi açıldı

Yaşamkent Mahallesi Sosyal Tesisi açıldı
Bolu Belediyesi, Kalıcı Konutlar Kapalı Semt Pazarı yanındaki tek katlı binayı yapılan kapsamlı revize çalışmaları ile sosyal tesis haline dönüştürerek, bugün açılışını yaptı.
Açılışa Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz, belediye başkan yardımcıları, siyasi parti -STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan bir konuşma yaptı.

“Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”
Konuşmasında hizmete giren sosyal tesiste kurslar düzenlediklerinden bahseden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Öncelikle açılışını yaptığımız sosyal tesisin Yaşamkent Mahallemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu tesiste Yaşamkentli kadınlarımız için kurslar düzenliyoruz. Şuan giyim ve üretim teknolojisi kursumuzda 50 kursiyere eğitim veriliyor.” dedi.
“İnşallah birçok insanımızın hayatını değiştirecek”
Bugüne kadar yüzlerce kursta binlerce insanın hayatının değiştiğini ifade eden Özcan, “Biz İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde 5 yılda yüzlerce kurs açtık. Açtığımız kurslarda birçok insanımızın hayatına dokunduk. Birçok insanımızın hayatını değiştirdik. Kimine okuma-yazma; kimine piyano, resim; kimine ise dikiş nakış öğrettik. Yine birçok vatandaşımızı bu kurslar sayesinde meslek sahibi yaptık. Açılışını yaptığımız bu Mahalle Sosyal Tesisimiz inşallah birçok insanımızın hayatını değiştirecek.” diye konuştu.
Yaşamkent Mahallesi Muhtarı Mehmet Özdem ise uzun yıllardır ihtiyaç duyulan sosyal tesisin kazandırılması dolayısıyla Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a teşekkür etti.

Bolu Belediyesi tarafından Yaşamkent Mahallesi Sosyal Tesisi hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Tanju Özcan tesiste birçok kurs açacaklarını belirterek, “Açılışını yaptığımız bu sosyal tesisimiz inşallah birçok insanımızın hayatını değiştirecek.” dedi.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
09 Şubat 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir