Dolar
ABD Doları 32.2056
Euro
Euro 35.1159
Sterling
Sterling 40.8804
Altın
Altın 2500.7003
BOLU AZ BULUTLU
23,4
AZ BULUTLU

TANJU ÖZCAN, CHP GENEL MERKEZİ ÖNÜNDEN SESLENDİ

TANJU ÖZCAN, CHP GENEL MERKEZİ ÖNÜNDEN SESLENDİ

Cumhuriyet Halk Partisinden ihracı istenen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğrlu’nun istifasını istediğini söyledi. Bunun üzerine 3 Temmuz’da Bolu’dan Değişim ve Adalet yürüyşü başlatan Tanju Özcan, 12 Temmuz’da ankara’ya ulaştı.

Gün içerisinde ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret eden Özcan, Atatürk’ün mozolesine  çelenk bıraktı. Buradan sonra tekrar CHP Genel Merkezine yürüyüşe başladı. Özcan, yürüyüşünü 17.15 sıralarında, genel merkeze vararak sonlandırdı. Burada otobüsün üzerinden kendisini takip edenlere seslenen Özcan, sert açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun kindar birisi olduğunu söyleyen Özcan, CHP’li belediye başkanlarına ve milletvekillerine seslendi. Özcan’ın açıklamasından başlıklar şöyle:

“Zamanı geldiğinde o değişim olur”

“Şu kardeşiniz 10 gün önce Bolu’dan ‘Ayrılma Bay Kemal Genel Merkezin önüne geliyorum’ dedi ama bugün Bay Kemal kaçtı.  Şuna emin olun korkunun ecele faydası yok. Zamanı geldiğinde o değişim olur.”

“ZANNETTİM Kİ KEMAL BEY SEÇİMİ KAYBEDİNCE İSTİFA EDER”

“Ben zannettim ki Kemal Bey seçimi kaybedince istifa eder. Bekledim, baktım istifa falan yok. Hem kaybedecek hem de hiçbir şey olmamış gibi oturmaya devam edecek. Yazıklar olsun. Yunanistan da bile Çipras seçimi kaybetti istifa etti. Bizimki de hiçbir şey olmamış gibi ortada başarı varmış gibi dolanıyor.”

“TÜRKİYE’NİN 15 YILINI ÇALDIRDIN”

“Atılmadan önce buraya geldim, dedim ki Sayın Genel Başkanım sizi kazanmaz demiyorum, yüzde 51 şansınız var ama Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız ya da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızın yüzde 99 şansı var. Bu seçimi riske atılacak bir seçim değil diye kendisine söyledim.  Bana ‘İstanbul ve Ankara’yı 9 ay süreyle AKP’ye devredeceğiz’ dedi. 9 süreyle devretmemek için Türkiye’nin 15 yılını çaldırdın çaldırdın çaldırdın…”

“EMEĞİN DEĞİL SERMAYENİN PARTİSİ OLMUŞUZ”

“Size bilmediğiniz bir şey söyleyeyim, siz zannediyorsunuz ki Kemal Bey, o yüzde 1 oyu olmayan 4 patiye milletvekili verdi. Adaletten, emekten yanaydık ya o zenginler kulübü başkanı, Rifat Hisarcıklıoğlu bile en az 4 milletvekili yerleştirdi bizim listelerden. Emeğin değil sermayenin partisi olmuşuz.”

“FETÖ’CÜLERLE YOL YÜRÜMEYİ DENEDİ.”

“Başından itibaren yanlış yaptı. Gerçek CHP’lilere, Atatürkçülere fikrini sormadı. FETÖ’cülerle yol yürümeyi denedi. Soroscularla yol yürümeyi denedi. Badem bıyıklılarla yol yürümeyi denedi. 10 Aralıkçılarla yol yürüdü. İkinci Cumhuriyetçilerle yol yürüdü. Sonuçta bir hüsran oldu. İnsanlar sana inanamadı. 7 cumhurbaşkanı yatımcısı olacak sistem kuruyorsun. Nasıl yöneteceksiniz bu ülkeyi her seferinde 7’niz bir araya mı gelecek? İstemeye istemeye insanları sandığa götürdünüz.”

“BU ADAMLARLA YOLA ÇIKARSAN YOLDA KALIRSIN”

“Kimseye sormadılar. Bay kemal ve 5’li çetesi, orada oturanlar var ya, bir tanesi asilzade aileden gelen Faik Öztrak, diğeri kır saçlı bir eski gazeteci, diğeri şu badem badem saçları olan var ya Engin Özkoç… İşte sen bu adamlarla yola çıkarsan yolda kalırsın.”

“SANDIĞINIZ KADAR SAKİN KARAKTERLİ DEĞİL”

“Siz Bay Kemali benim kadar iyi tanımıyorsunuz. Ben onunla il başkanlığı, milletvekilliği ve belediye başkanlığı yapan tek kişiyim. Kemal Kılıçdaorğlu demokrat falan değil aslında en az Erdoğan kadar diktatör. Kemal Kılıçdaroğlu sizin sandığınız kadar sakin karakterli değil. Rol yapıyor. Çok kinci asla söyleneni, yapılanı unutmuyor.”

“CANAN KAFTANCIOĞLU DA BADEM BIYIKLI”

“Badem bıyıklı diyorum ya ben gerçekten badem bıyıklı olanları da kastediyorum, olmayanları da kastediyorum. Canan Kaftancıoğlu da badem bıyıklı. Atatürk düşmanı. Atatürk cumhuriyeti ile sorunu olan insan.”

“13 YIL BOYUNCA 11 SEÇİM KAYBETTİ”

“Biz genel başkana 13 yıl boyunca şans verdik. 13 yıl boyunca 11 genel seçim, yerel seçim referandum kaybetti. Yeter artık yeter. Senin yüzünden Türk milleti 21 yıllık her türlü yolsuzluğa bulaşmış, karanlık emperyal güçlerin uşağı olan bu hükümete 5 yıl daha katlanacak. Yazıklar olsun, sana hakkımı helal etmiyorum.”

“KULLANIM SÜRESİ BİTMİŞ BİR GENEL BAŞKANSIN”

“Sen demokrata falan değilsin. Kullanım süresi bitmiş bir genel başkansın. Seçimi o kaybetti ama bir de kazananları oldu. İşte şu başımızın belası olan Erdoğan kazandı. Erdoğan’ın 5’li çeteleri kazandı. Milletin kanını emen yandaş müteahhitler kazandı bir de badem bıyıklı Davutoğlu, Babacan,Saadet partisi 10 milletvekili çıkardı. Birde emperyal güçler kazandı. Türkiye de sayıları milyonları bulan sığınmacılar kazandı.”

“İN O KOLTUKTAN AL BU KOLTUĞU GİT EVİNDE OTUR”

“O seçimi kaybetti gençler umudunu kaybetti. Muhalefet umudunu kaybetti, zam yağmuru başladı millet muhalefetten bile umudunu kesmiş durumda.  O yüzden bu Bay Kemali göndermenin zamanı geldi. Sen madem koltuğunu çok seviyorsun, bak ben sana koltuk getirdim. İn o koltuktan al bu koltuğu git evinde otur, torunlarını sev.”

“YORUMLARIN YÜZDE 90’NINDA İSTİFA ET DİYOR”

“7 ay sonra yerel seçimler var. Bu kafayla İstanbul’u, Ankara’yı, Antalya’yı, Mersini niye kaybettik derseniz cevabı burada. O yüzden genel merkezin önünden sesleniyorum. Bak kendi tweetlerinin altına bak. Ya yorumların yüzde 90’nında istifa et diyor insanlar sana. Sen de hiç mi utanma yok, sıkılma yok?”

“BU KAFAYLA O BÜYÜK ŞEHİRLERİ DE KAYBEDERSEK”

“Bu kafayla o büyük şehirleri de kaybedersek, Kemal Beyin sokağa çıkacak yüzü kalmaz. Çağrıda bulunuyorum, aklını başına al hemen göreni bırakacağını açıla. Kurultayda aday olmayacağını açıkla. Ekim sonunda ben gidiyorum de toplumu da Cumhuriyet Halk Partilileri de rahatlat.”

“ATATÜRK EVLATLARSINIZ, KORKMAYIN”

“Birileri ipe un sermek için ağız ucuyla değişimden bahsediyor. Bazıları samimi ama benim gibi gidip söylemiyor. Değişim en tepeden başlamalı, genel başkandan başlamalı, tüzük değişikliğiyle devam etmeli diyemiyorlar. O koltuk sevdalılarına sesleniyorum Bay Kemale karşı çıkarsam beni aday yapmaz diyenlere sesleniyorum, bu şekilde aday olsanız ne olmasanız ne? Bir zahmet cesur olun sesinizi çıkartın. Başarısızlığı yeninden geldiğini biliyor, bir kuru koltuk uğruna vazgeçemiyorlar. Korkmayın bunlardan, siz Atatürk evlatlarsınız, korkmayın. Her şey koltuktan ibaret değil. Sessiz kalmayın.  Diktatöre başkaldırın.”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Genel Merkezine gerçekleştirdiği ‘Adalet ve Değişim’ yürüyüşünün sonunda, basın açıklaması yaptı. Özcan, CHP’li milletvekillerine ve belediye başkanlarına seslenerek, “Korkmayın bunlardan, siz Atatürk evlatlarsınız korkmayın. Her şey koltuktan ibaret değil. Sessiz kalmayın. Diktatöre başkaldırın” dedi.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
12 Temmuz 2023
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir