Dolar
ABD Doları 32.2229
Euro
Euro 35.1483
Sterling
Sterling 41.1647
Altın
Altın 2513.3305
BOLU ÇOK BULUTLU
13,4
ÇOK BULUTLU

“Kimseyi AKP’li, MHP’li, CHP’li diye ayırmadım”

“Kimseyi AKP’li, MHP’li, CHP’li diye ayırmadım”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, OBS’deki fabrika ziyaretlerinde “tecrübe” vurgusu yaptı. Tecrübenin bakkaldan satın alınmadığını söyleyen Özcan, “O yüzden nisan ayından itibaren hiç boşluk kalmadan çalışmalara devam edelim, Bolumuzu daha da güzelleştirelim, sorunları daha da hızlı çözelim diyorsanız yeni biriyle değil, tecrübeli biriyle devam etmekte fayda var.” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan seçim çalışmalarına Organize Sanayi Bölgesi’nde devam etti. Burada ilk OSB yönetimini ve Gümrük Müdürlüğü’nü dolaşan Özcan, daha sonra ise Yeni Özkalıp, Mepak, Loco mobilya fabrikaları ve Okan Tur’u ziyaret etti. Her üç fabrikada yoğun ilgi gören Özcan, 5 yıllık dönemine ilişkin bilgiler verip, Boluların 31 Mart’ta “tecrübeye önem vermesi” gerektiğini söyledi.

“Yeminimin gereğini yaptım”

İşçilere göreve Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim üzerine yemin ederek başladığını hatırlatan Özcan, “İlk ve tek olduk. Görevi teslim alırken belediyenin önünde binlerce kişi vardı. Türk bayrağını koyduk, üzerine de Kur’an-ı Kerim’i. Kur’an’a el basarak Bolu’yu biz insanları ayırmadan, kayırmadan, tüy bitmemiş yetimin hakkını yemeden ve yedirtmeden, israf etmeden, adil bir şekilde yöneteceğiz dedik. Samimiyetle söylüyorum ben bu yeminin gereğini yaptım.” dedi.  

“Kimseyi AKP’li, MHP’li, CHP’li diye ayırmadım”

5 yılda kimseyi siyasi görüşüne göre ayırmadığını söyleyen Özcan, “Kimseyi ayırmadım şu AKP’liymiş, şu MHP’liymiş, şu CHP’liymiş diye. Çünkü ben şuna inandım; Bolu’da yaşayan, Bolu’nun suyunu içen, Bolu Belediyesi’ne vergi ödeyen herkes Bolu’da eşit vatandaştır. Hiç değişmez. Parti belediyeciliği anlayışını hiç benimsemedim. Çünkü gelip partilerin liderleri yönetmiyor Bolu’yu. O yüzden bunun bir parti seçimi olmadığını biliyordum ve sonuçta şahsımıza güven duyuldu. Bizde elimizden geldiği kadar adaletli bir şekilde Bolumuzu yönetmeye gayret ettik.” diye konuştu. 

Bolululara verdiği vaatlerine ilişkin de konuşan Özcan, “Tabi ki hayata geçiremediğimiz projelerimiz ve bazı vaatlerimiz oldu. Bunda benim hatam muhakkak vardır.  Benim ekibimin hatası da muhakkak vardır. Ama yaşanan ekonomik krizin ve 2 yıllık Covid döneminin de bunda bir payı olduğunu sizlerle paylaşıyorum. Bunu da bahane olarak söylemiyorum.” ifadelerini kullandı.

“Tecrübe bakkaldan parayla satın alınmıyor”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan işçilerle buluşmasında ayrıca, “tecrübe” vurgusu da yaptı. Geçmişte 2 dönem belediye meclis üyeliği yaptığını belirten Özcan, “Tecrübe bakkaldan parayla satın alınmıyor. Bakın ben 2 dönem belediye meclis üyeliği yaptığım halde belediyenin %50’sini tanıyorum zannediyordum. Yok, %10’nunu ancak tanıyormuşuz. Ama bu süreç içerisinde araştırdık okuduk. Konunun uzmanlarıyla görüştük. Ve birçok şeyi öğrendik artık.  O yüzden arkadaşlar nisan ayından itibaren hiç boşluk kalmadan çalışmalara devam edelim, Bolumuzu daha da güzelleştirelim, sorunları daha da hızlı çözelim diyorsanız yeni biriyle değil, tecrübeli biriyle devam etmekte fayda var.  Ben tecrübeme güveniyorum. Adaletli bir şekilde Bolu’ya yönetmeye devam edeceğimin sözünü veriyorum. Sizlerden 1 dönem için daha destek istiyorum. Teveccüh buyurursanız yeniden adayım. Takdir sizin.” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: “TECRÜBE BAKKALDAN PARAYLA SATIN ALINMIYOR, YENİ BİRİYLE DEĞİL, TECRÜBELİ BİRİYLE DEVAM EDELİM”

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
30 Ocak 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir