Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU ÇOK BULUTLU
12,7
ÇOK BULUTLU

Rahmi AKSOY

Rahmi AKSOY (Gençler Rot Balans Lastik)
Doğum: 1977/Bolu
Okul: Pazarköy İlkokulu, Pazarköy Ortaokulu, İzzet Baysal Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
Meslek: Rot Balans Ustası
Bulunduğu Görevler: Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetimi Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Demirciler ve Nalburlar Odası Başkan Yardımcısı 
Çocukluk Fotoğrafları
EĞİTİM HAYATI
1977 yılında Mengen’de doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Pazarköy İlkokulu ve Pazarköy Ortaokulunda tamamladım. Daha sonra Bolu’ya taşındık. Liseyi Bolu İzzet Baysal Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi metal işleri bölümünde okudum. Amcamın sanayide rot balans dükkanı vardı.  Lise dönemimde ki zorunlu stajımı amcamın yanında yaptım.
ÇOCUKLUK HAYATI
1991 yılına kadar Mengen Pazarköy’de yaşadık. Aktif bir çocuktum ama oyun anlamında değil iş anlamında. Babam fırıncıydı. Hem okudum hem onun yanında çalıştım. Çocukluğumu pek yaşayamadım, daha çok çalışmakla geçti.

AİLE HAYATI
4 erkek, 1 kız 5 kardeşiz biz. En büyükleri benim. Babamın bize söylediği üç tane öğüt vardır; “dürüst ol, terbiyeli ol, vatanına sahip çık”. Beni ve kardeşlerimi bu ilkelere göre yetiştirdi. 2001 yılında evlendim. 15 yaşında ve 8 yaşında 2 kızım var.

Okul Fotoğrafları
İŞ HAYATI
1991 yılında sanayiye amcamın dükkanına geldim. Stajımın devamında 15 yıl amcam Kamil Ustanın yanında çalıştım. Allah razı olsun mesleği öğretti. 2006 yılında kendi iş yerimi açmadan önce babamın yanına gittim. Dükkan açmak istediğimi söyledim ve bana arabanın anahtarını uzattı. Arabayı sattım, dükkanı açtım. Aradan birkaç ay geçti. Borçlarımı ödeyemediğim için tekrar babamın yanına gittim. Babam da beni evden kovdu. O zaman O’na o kadar kızmıştım ki… O tavrı bilerek yaptığını yıllar sonra anladım. Çünkü o tepkisi bana inanılmaz bir çalışma azmi verdi. Bu, ticari hayatımda dönüm noktasıdır. 2 ay içerisinde babamın arabasını geri teslim ettim. Mesleğimde azmim sayesinde çok hızlı yol katettim. Ticaretteki en önemli kural dürüst olmak, işini doğru yapmak. Zanaatkarlıkla insan sevgisi birleşirse esnaf olunur. Ortağım Recep Eren ile iş yerimize gençliğimizin verdiği hevesle Gençler Rot Balans Lastik adını koyduk.  
SİYASİ, STK HAYATI
Gençlik yıllarımda ülkü ocaklarından çıkmazdım ama aktif olarak siyasi hayatım yaklaşık 8 yıl önce başladı. 3 dönemdir Milliyetçi Hareket Partisi yönetiminde yer alıyorum. Şu an Bolu İl Yönetiminde Halkla İlişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısıyım. Benim önceliğim vatan. Vatan olmazsa biz olmayız. Son seçimde Milliyetçi Hareket Partisinden 3. sıra belediye meclis üyesi adayı oldum fakat kısmet olmadı. Onun haricinde sanayide Demirciler ve Nalburlar Odası Başkan Yardımcılığını yapıyorum.
İş Fotoğrafları
HOBİLER
Zaman buldukça kamp yaparım. Askerlikten kalma bir tutkum. Doğayı, ormanı, kamp yapmayı çok seviyorum. 
HEDEFLER, BEKLENTİLER
Mesleğimle ilgili çok büyük hayallerim var. Allah izin verir de olursa lastik sektöründe çok güzel işler yapacağım. Boluyu çok seviyorum. Bolu’dan başka yerde yaşamak istemem.

Aile Fotoğrafları

MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI

Tüm kalbimle inanıyorum ki 14 Mayıs Milliyetçi Hareket Partisi kadrosundan Ankara’ya milletvekili göndereceği zamandır. Bu salonu dolduran sizlerle el ele vererek kenetlenerek bunu başaracağız. Bolu’da ülkücü kadrolarının göreve gelme zamanı gelmiştir. Daha doğrusu artık Bolu’nun kendi içinden, kendi üyesinden, aynı sokakta, aynı caddede yürüyen, aynı suyu içen, aynı lokantada yemek yiyen, aynı insanların elinde büyüyen bu insanların göreve gelme zamanı gelmiştir. Biz bu şehrin tüm acılarını birlikte yaşadık. Çünkü bu acıları çeke çeke büyüdük. Bu şekilde her eksikliği birlikte gördük. Bolu’nun acısı bizim acımız, sevgisi bizim sevgimiz, oldu. Çözecek olan da bizim kadrolarımızdır.Liderimiz Sn. Dr. Devlet Bahçeli’nin önderliğinde, İl Başkanımız Sn. İlhan Durak’ın yönetiminde birlik ve beraberlik içerisinde, sevgi, saygı ve hoşgörüyle Bolu Dağlarına Köroğlu tepesine 3 hilali dikme zamanı gelmiştir. İnanıyorum ki Bolu’da 15 Mayıs sabahı çok farklı uyanacağız ve Ülkücü evlatlarının Ankara’ya gönderecekleri milletvekillerini beraber uğurlayacağız. Bunu Bolu kadrolarının başaracağına eminim. İnanıyoruz, çalışıyoruz ve başaracağız. Tüm milletvekili adaylarımızın adına sizlere şu sözü tüm samimiyetimle verebilirim; bu yol uzun bir yol. Hep beraber, hep birlikte aşacağız.Nerede ne ihtiyaç varsa, nerede olumsuzluk varsa ve nerede bulunmamız gerekiyorsa bulunacağız. Cumhur İttifakının içinde milli liderimizin yolunda ilerleyeceğiz. Bolu’nun Bolulu hemşehrilerimizin dertleri ve çözümleri için gece gündüz çalışacağız. Esnaflarımızın, emeklilerimizin, öğrencilerimizin, kardeşlerimizin, çiftçilerimizin yanında olacağız. Onların yüzlerindeki tebessüm ve gülümsemeleri için çalışacağız. Onların helal kazançları için tüm mücadelemizi vereceğiz.  Biz sadece Bolu’da yaşamayacağız, Bolu ile beraber yaşayacağız. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Siyasi ve Sivil Toplum Kuruluşlarındaki Fotoğrafları

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
27 Nisan 2023
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir