Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU ÇOK BULUTLU
10,2
ÇOK BULUTLU

Nilgün ÖZERDOĞAN

NİLGÜN ÖZERDOĞAN (EMEKLİ BANKACI-NİLGÜN EMLAK
DANIŞMANLIK)

Doğum: Ankara

Okul: Karaköy İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Bolu
Ticaret Lisesi, Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümü, Açıköğretim Fakültesi
Adalet Bölümü öğrencisi…

Meslek: Bankacı, Emlakçı

Bulunduğu
Görevler:
Chp İl
Yönetimi üyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi, Ticaret ve SAnayi Odası üyesi,
Kadın Girişimciler İcra Kurulu üyesi ve Türk Kadın Konseyi Kurucu üyesi, Bolu
Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Türk Sanat Müziği Korosu üyesi, Bolu Olay Gündem Köşe
Yazarı

Çocukluk Fotoğrafları

EĞİTİM HAYATI

Ankara doğumluyum. İlkokulu Karaköy İlkokulunda, ortaokulu Atatürk Ortaokulunda okudum. sonra Bolu Ticaret Lisesinden mezun oldum. Liseden mezun olur olmaz işe başladım fakat okumayı hiçbir zaman bırakmadım. Açıköğretimden İktisat bölümünü bitirdim. Yüksek Lisansa başladım fakat aynı dönemde banka müdürü oldum. Yoğun iş temposundan dolayı yüksek lisansa devam edemedim. Şu anda Adalet bölümünü okuyorum.

Annem ile babam ben çok küçük yaştayken ayrılmışlar. Annem çalıştığı için de anneannem ile büyüdüm. Çocukluk hayatım Karaköy’de geçti. Yazın köyde kışın ise okul sebebi ile merkezde oluyorduk.

Okul Fotoğrafları

İŞ HAYATI

Liseyi bitirdiğim zaman Etibankın yaptığı sınava girdim ve kazandım. İş hayatıma böylece başlamış oldum. 6 yıl Etibankta, 15 yıl Denizbankta çalıştım. Çalışmayı seven bir insan olduğum için emekli olduktan sonra ne yapsam diye düşündüm. Emlak sektörüne girmeye karar verdim. Gerekli belgemi aldım ve emekli olduktan 1 sene sonra Nilgün Emlak Danışmanlığını açtım. Emlak piyasası banka müdürlüğü gibi halka ilişkileri içeren bir meslek. O yüzden çok zorlanmadım açıkçası. İnsanların istek ve arzularını dikkate alıyorum sadece. Emekli olup kenera çekilmektense üretken olmaktan yanayım. 20 yıldır köşe yazarıyım aynı zamanda. Bolu Express Gazetesi ve Bolu Havadis Gazetesinde köşe yazarlığı yaptım. Bolu Olay Gündem Gazetesinde hala yazıyorum.

İş Fotoğrafları

AİLE HAYATI

Levent Özerdoğan ile evliyim. Kendisi Sosyal  Sigortalar Kurumunda muhasebeciydi, emekli oldu. Serdar adında bir oğlumuz var. O da benim gibi bankacı, İstanbulda yaşıyor. 1 kız 1 erkek torunum var. 

Aile Fotoğrafları

SİYASİ, STK HAYATI

Chp il yönetimindeyim. Atatürkçü Düşünce Derneği üyesiyim. Kadın Girişimciler İcra Kurulu üyesi ve Türk Kadın Konseyi Kurucu üyesiyim. 

HOBİLERİ

Bol bol kitap okurum, okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Müziği seviyorum. 25 yıldır Türk Sanat Müziği korosu üyesiyim. Yıl içinde sürekli konser düzenliyoruz.

HEDEFLERİ

Yaşamayı çok seviyorum. Fırsat buldukça gezmeye çalışıyorum. Değişik kültürleri merak ediyorum. Şimdiye kadar fırsatım olmadı ama emekli olduktan sonra gezmeye çalışıyorum. En büyük arzun ne deseler dünyada ayak basmadığım yer bırakmak istemiyorum derim. 

Siyasi ve Sivil Toplum Kuruluşlarındaki Fotoğrafları

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
25 Temmuz 2019
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir