Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU ÇOK BULUTLU
13
ÇOK BULUTLU

Ergün TEMEL

Ergün TEMEL(İş Adamı)

Doğum: 02.04.1982 Bolu Merkez

Okul: Cumhuriyet İlköğretim Okulu, 50. Yıl Ortaokulu, Merkez Teknik Lise elektronik bölümü mezunu

Meslek: Müteahhit

Bulunduğu görevler: CHP Bolu Belediye Meclis Üyesi

Çocukluk Hayatı

1982 yılın da Bolu’da doğdum.1984’te Mudurnu’dan Bolu’ya babamın iş nedeniyle yerleştik. 1984 yılından beri Bolu Sümer mahallesinde oturuyoruz. Çocukluk hayatım Sümer mahallesi sokaklarında geçti. İlkokul yıllarımda aktif olarak futbol oynardım . Ortaokulda da futbola devam ettim. O yıllar da annem ev hanımıydı “hala öyle”, babam bir kurumda işçi olarak çalışıyordu. İki kardeştik abim ve ben. Sonra kendi imkanlarımızda Sümer mahallesinde bir arsa aldık ve ev yapmaya başladık. Hatta 1999 depremini kendi yaptığımız evde yaşadık. Çocukluğum ve gençliğim o evde biriktirdiğim güzel anılar ile geçti.

Çocukluk Fotoğrafları

Aile Hayatı

Evliyim, 3 ve 4 yaşlarında iki tane evladım var. Eşim üniversite hastanesinde odyoloji bölümünde çalışıyor. Meslek hayatımda başarılı olmamın en büyük sebeplerinden birisi eşimdir. Onun her konuda desteğini aldım hep yanımdaydı. Belki de ticarette ilerlememin ve başarılı olmamın tek sebebi eşimdir. Manevi olarak verdiği desteklerin sayesinde ben buralara geldim. Bana çok büyük katkılarda bulundu. Çok sıkıntılar çektik ve o dönemlerde en büyük destekçim hep eşim oldu. 

İş Hayatı

İş hayatıma ilk elektrik sektöründe başladım ve çok çevre edindim.Öğrencilik yıllarımda Yaman Elektrik’te çalıştım. İlk meslek hayatıma 2000-2001 yıllarında orada başladım. 1998 yılında stjayer olarak oraya başlamıştım. Mustafa abinin bana verdiği destek sayesinde ben bu mesleği sevdim. Severek yapılan bir meslekti, sevdim ve hala seviyorum. Şu an Elektrikçiler Odası Başkanı Mustafa Yaman, Köroğlu Beton’un sahiplerinden Aydoğan Tekin çok büyük destek vermiştir. Onların bana verdiği cesaretler iş hayatım da çok büyük olmuştur. Elektrikçilik yaptığım zamanlarda müşterilere karşı tavırlarım, davranışlarım ve hitaplarım olumlu olduğu için her konuda bana kefil olmuşlardır. Onların sayesinde biz belli bir konuma geldik. İnşaat sektörüne başlama sebebim herkesin yapabileceği fakat gerçekten kaliteli, düzgün iş yapabileceği imkanlara sahip olduğumu gördüğüm için ben bu sektöre atıldım ve gerçekten başarılı olduğumu biliyorum.  İnşaat sektörü biraz daha ağır bastığı için inşaat sektöründe devam ettim. İnşaat sektöründe mümkün olduğunca kendi bütçeme ve imkanlarıma göre senede 1 tane bina yapmayı tercih ederim. O binayı bitiririm temizlerim satışını yaptıktan sonra öbür binaya her sene bir bina olaraktan devam ederim. Şu an yaptığım dördüncü projem bitti. Bu sene 2 tane projeye birden başlayacağım. 

Prensipler

İlk önce işçinin parasını önde tutarım. Peygamberimiz bile söyler; “Ustanın alnının teri kurumadan ödemesini yap” diye. Çalıştığım tüm personellerin önce parasını öderim. Öncelik işçinin parası. 

STK-Üyelik

Benim geçmişimde siyasi hayatım yoktur ama Tanju Özcan’ı çok öncelerden itibaren tanıdığım, sevdiğim ve takdir ettiğim için destek oluyorum. Siyasi hayatını, kişiliğini, tarzını severim. Konuşmalarını hep dinlerdim. Tanju Özcan Bolu Belediye seçimlerinden önce benim dükkanıma gelmişti. Siyaset ve belediyede benimle birlikte çalışmak istediğini söyledi. Bu konuda beraber çalışalım mı teklifiyle geldi. Bende Tanju Özcan’ı kırmadım. Hiç bir siyasi partiye üyeliğim yoktu. 2018 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldum. 2019 yılında da Bolu Belediyesi Meclis Üyesi olarak adaylığımı koydum. Meclis üyesi olarak devam ediyorum. Hiç bir partiye sivil toplum kuruluşlarına bağlı kalmak istemedim ve gerek duymadım. Sivil toplum kuruluşlarına destek oldum ama üye olmadım. Meclis üyesi olarak benim hedefim yok sadece elimden geldiği kadar Bolu’da Sümer ve Tepecik mahallesindekilere yardım ve hizmet etmek istiyorum. Sümer mahallesinde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Sosyal faaliyetlerde destek oluyoruz. Belediyenin bütün imkanlarını zoraki de olsa iyilikle de olsa benim elimden geldiği kadar yardımcı olacağım.

Hobiler

Sosyal hayatımda, boş vakitlerimde ailemle ve arkadaşlarımla vakit geçirmeyi seviyorum. Benden büyük insanlarla muhattap olmayı, vakit geçirmeyi, onları dinlemeyi çok seviyorum. Boş zamanımda genellikle dostlarım ile oluyorum, geri kalan zamanlarımda ailemle birlikteyim. 

Okul Fotoğrafları

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
24 Şubat 2020
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir