Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU AÇIK
13,9
AÇIK

Karların arasında bahar çiçekleri açtı

Karların arasında bahar çiçekleri açtı

Türkiye’nin gözde turizm alanları arasında bulunan Abant Gölü Milli Parkı, dört mevsim ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün gece saatlerinde yağan kar yağışıyla birlikte Abant’ta kar kalınlığı yer yer 10 santimetreye kadar yükseldi. Doğayla iç içe olan Abant’ta, baharın müjdecisi çiğdemler de rengarenk çiçek açtı. Fotoğraf tutkunları bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Tatilciler ise güneşli havada piknik yaparak doğanın keyfini sürdü. Kar kütlelerinin arasından açan çiğdemler renkli görüntülere sahne oldu.

Akyazı’dan Abant’a gelen Hamza Kılıçkeser, “Akyazı’da sıcak vardı. Abant’a geldik kar var. Muhteşem güzellik, artık son kar olabilir. Geziyoruz, doğa çok güzel” dedi.

Kar kütleleri arasından çiçek açan renkli çiğdemler hakkında konuşan doğasever Uğur Türesin, “Çiğdemleri görünce koparmaya kıyamıyorum. Muhteşem güzellikler, bunlar doğanın müjdecileri” ifadelerini kullandı.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda ilkbahar ve kış mevsimi bir arada yaşanıyor. Kar kütlelerinin arasından açan çiğdemler renkli görüntülere sahne oldu.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
11 Mart 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir