Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU PARÇALI BULUTLU
18,1
PARÇALI BULUTLU

Sekmen Matbaacılık Bolu Matba

Kurumsal

1983 yılında Mustafa SEKMEN tarafından Bolu’da kurulmuş olan Sekmen Matbaası faaliyete geçtiği tarihten bugüne, kaliteli işcilik sloganıyla hareket ederek sürekli müşteri memnuniyetini amaç edinmiştir. Format ilerleyen teknolojiye sürekli ayak uydurmuş, sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmiş finansal kaynaklarını yatırıma dönüştürerek sunduğu hizmet kalitesini devamlı olarak arttırmıştır.

Firmamız anlaşmalı matbaa statüsünde, Sürekli form (bilgisayar kağıdı) ve düz ofset baskı hizmetlerini kendi modern tesislerinde üretmektedir. Fatura, irsaliye, tahsilat makbuzu, maaş bordrosu gibi muhasebe bölümünü ilgilendiren evrakların yanında, her tür kitap ve dergi basımını, karton ambalaj ve sıvamalı kutu üretimini “kaliteli hizmet” anlayışımızla gerçekleştirmekteyiz.

Format, Baskı öncesi (Tasarım-Grafik-Film), Baskı, Baskı sonrası (Mücellit) olarak üç aşamada yürüttüğü faaliyetlerini konularında uzman çalışanları ile yürütmekte ve müşterilerinin her türlü isteğine hızlıca cevap verebilmektedir. Her türlü basılı evrak sektörlerinde faaliyet gösteren öncü firma olmamız rastlandı değildir.

Amacımız verilen hizmeti sürekli iyileştirmek, adına çalışanlarına makine ve ekipmanlarına yatırım yapmaya devam etmektedir. Sekmen Matbaası olarak 1983 yılından bugüne dürüstlük ilkesi ve deneyimli elemanları ile siz sayın müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Misyonumuz

Sekmen Matbaası, olarak hizmet verdiğimiz iş ortaklarımız
olan müşteri ve kuruluşlar ile ilişkilerimizde tutarlı, şeffaf ve karşılıklı
hoşgörü çerçevesine dayanan iletişimimizi koruyarak aranan bir kurum olma özelliğimizi
devam ettirmektir.

Vizyonumuz

Matbaa sektöründe, her zaman en yüksek kalitede hizmet
vermek, Teknolojik yenilikleri takip ederek, kalite standartlarını en üst
seviyede tutmak, Memnuniyeti temel ilke olarak kabul eden tecrübeli kadromuzla
en iyi hizmeti en hızlı şekilde sunmak, Hizmet verdiğimiz iş ortaklarımız olan,
müşteri ve kuruluşların, memnuniyetinde devamlılık sağlamaktır.
 


Kalite
Politikamız


Gelişen teknolojiyi takip ederek sürekli büyümeyi ve
gelişmeyi sağlamak, müşteri istekleri ve beklentileri doğrultusunda kaliteli
ürünleri zamanında sunmak, tedarikçilerimiz için çözüm ortağı olmak, gıda
ambalajı güvenliği ve hijyen açısından gereken tüm önlemleri almak ve
devamlılığını sağlamak kalite politikamızdır.

Katalog

Özellikle satışların arttırılması adına ürün kalitelerinin arttırılması kadar katalog basımı da önemlidir. İyi lanse edilemeyen ürünün diğerlerinden hiçbir farkı yoktur. Artık firmaların satış ve pazarlama departmanlarının en önemli unsuru kataloglardır. Satış ekiplerinin müşterilerine yapacakları görsel olmayan (katalog, broşür vs.den yoksun) sunumlar etkili olmayacaktır.

Katalog, kurumsal kimlik öğesi olarak ise firmanızın misyon, vizyon bilgilerinin ve projelerinin sunumlarını hedef kitlelere ulaştıracakları basılı yayınlardır.

Kataloglar ihtiyaçlara yönelik ebat, ciltleme ve sayfa sayısı olarak üretilip sınıflandırılırlar. Kataloglar, ebat olarak A4 (21×29.7 cm) standartlaşmış ve hemen her sektöre uygun olarak benimsenmiştir. Yine kataloglarda benimsenen sayfa sayıları 8 ve üzerine ilave 4’er sayfa olarak üretilmektedir.

Kataloglarda ciltleme daha çok sayfa sayısına bağlı olarak şekillenmiştir. Örnekle; İplik dikişli kataloglar, Tel dikişli kataloglar, Amerikan dikişli kataloglar, Spiralli kataloglar ve Omega dikişli kataloglar gibi.

Kataloglarda sınırsız renk baskı imkanı mevcuttur. Aynı zamanda fark yaratmak ve düşünülen tasarımdaki konsepte uygun olarak gofre (kabartma), varak yaldız (altın yaldız, gümüş yaldız), kısmi lak ve selefon gibi tekniklerde uygulanabilir.

Katalogda kullanılan kağıt cinsleri standart olarak mat kuşe, parlak kuşe, Amerikan ve Bristol (daha çok kapak için önerilir) kağıtlarıdır. Yine ihtiyaç ve tasarıma bağlı olarak desenli (fantezi) kağıtlar da tercih edilebilir.

Broşür

Broşürler gerek ürün ve proje reklamları için olsun, gerek ise kurumsal kimlik sunumları için olsun, broşür müşterilerinin gözünde firmaların güvenilirliklerini arttıracak önemli bir imaj tamamlayıcıdır. Broşürler pratik ve uygun maliyetinin yanı sıra amacına en çabuk ulaşan basılı reklam ürünleridir. Doğrudan satışa yönelik olarak tasarlanması ve hedef kitleye bizzat dağıtılması bu nedenledir.

Broşürler ihtiyaçlara yönelik ölçü ve şekillerde üretilip sınıflandırılırlar. Şekil olarak Standart broşürler, Tek kırım broşürler, Çift kırım broşürler, Z kırım broşürler, Akordiyon broşürler gibi çeşitleri ve Ölçü olarakta A4 broşür, A5 broşür ve A6 broşür gibi çeşitleri mevcuttur.

Sekmen Matbaa sizin için pratik ve en yaygın basılı reklam ürünü olan broşür ihtiyacınızı karşılayacak çözümleri uygun fiyatlara sunmaktadır.

Firmanızı en güzel ve can alıcı şekliyle anlatmalıdır. En kreatif çalışma seçeneklerimiz ile sizleri bekliyoruz.

El İlanı

Özellikle satışların arttırılması adına flayer (el ilanı) basımı çok önemlidir. İyi lanse edilemeyen ürün, hizmet ve kampanyaların geri dönüşü çok fazla değildir.

Gerçek ve potansiyel müşterilerinizi sürekli yeniliklerden haberdar etmenin pazarlamadaki önemi tartışılamaz. Bu yüzden flyer (el ilanı) firmaların satış ve pazarlama departmanlarının en önemli unsurudur. Satış ekiplerinin müşterilerine yapacakları görsel olmayan (katalog, broşür vs.den yoksun) sunumlar etkili olmayacaktır.

Sekmen Matbaa sizin için etkili ve en yaygın basılı reklam ürünü olan flyer (el ilanı) ihtiyacınızı karşılayacak çözümleri uygun fiyatlara sunmaktadır.

Kampanya, yeni ürünler ve açlışlarınızı müşterilerinize en etkili şekilde bilgilendirmenin yolu özgün tasarımlı el ilanlarından geçiyor.

Kaşe – Mühür

Kaşe, firmaların onay aşamasına gelen dokümanlar için mutlaka kullanılması gereken kanuni bir zorunluluktur. Aynı zamanda şirketler arası resmi yazışmalarda belgelerin altında firmanın kimliğini ifade eden bir araçtır. Kaşe basılan belge şirket tarafından onaylandığını ifade etmek için kullanılır. Kaşe üzerinde bulunan bir ıstampaya bastırılarak mürekkep alması sağlanır.

Teknolojinin ilerlemesiyle yeni çıkan yani otomatik kaşelerde mürekkebi kendi üzerinde bulunan ve tek basışta mürekkeplemeyi sağlayan oldukça kullanışlı bir kaşe olarak imalat edilmiştir. Kaşe kullanım amacı ve türüne göre tasarım olarak farklılık göstermektedir. Dikdörtgen ve otomatik kaşelerde standart boyutlar, 10 x 26- 16 x 40- 18 x 50- 23 x 59- olarak olmakla beraber istenilirse firmanın isteğine göre istenilen ebatlarla da üretilmektedir. Otomatik kaşeler genellikle çift taraftan kaydırılmaz bantlarla desteklenerek maksimim sonuç alınmasını sağlamaktadır. Otomatik kaşeler üretilirken üst kısmında bulunan izleme bölümü sayesinde kaşenizin altına bakmadan çok rahat bir şekilde damgalama işlemini yapmanızı sağlamaktadır.  Kare kaşede ise boyutlar, 20 x 20- 30 x 30- 39 x 39 şeklinde olmak üzere imalat edilmektedir. Yuvarlak kaşeler ise, 50 x 30- 40 x 40- 30 x 30- 24x 24 şeklinde üretilmektedir. Bunlardan başka kalem kaşe, numaratör, soğuk damga, cep kaşesi, tarih damgası gibi kaşe çeşitleri bulunmaktadır. Bunların hepsi amaç ve kullanım amaçlarına göre firmalar ve kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kaşeler firmalar için çok önemlidir. Çünkü anlaşmalarda firmaların hem anlaştıklarına dair söz olarak hem de yasal olarak kullanılması gereken bir araçtır.

Dergi

İsteğinize uygun her ebat ve çeşitte dergi ihtiyaçlarınız için hizmetinizdeyiz.

Davetiye

Her türlü Düğün-Nişan-Sünnet- Yıldönümü-Açılış törenleriniz münasebetiyle ihtiyaç duyacağınız davetiyeleriniz için zengin davetiye kolleksiyonumuzla hizmetinizdeyiz.

Kartvizit

Kartvizit , genel olarak sahibinin adı ve soyadı, bağlı bulunduğu kurum, unvanı ve iletişim bilgilerinin yer aldığı tasarımlardır. Çoğunlukla kartvizit baskıları bristol kartona yapılmaktadır. Kartvizitler için sıklıkla kullanılan ölçüler: eni için 5 – 5,5 cm, boyu için 8-9 cm’dir. Kartvizitler, kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası olduğu için bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir. Firma logoları için belirlenen renklerin pantone numaraları matbaa ile paylaşılmalıdır. Kartvizitler, profesyonelliğin kısa bir ifadesidir.İş görüşmelerine başlamadan önce kartvizitlerin değişimi son derece önemlidir.Ayrıcı Günümüzde dijital ortamda hazırlanan kartviztler daha kolay şeçilebilip, daha kolay şekilde isteklere uyarlanabilmektedir.

Renkli kartvizit, Basit görünüşünün yanında imaj bakımından etkili bir reklamdır. Günümüzde firmalar tanıtıma ayırdıkları rakamları kıstıkça farkında olmadan piyasalarını rakip firmalara kaptırmaktadırlar. Kriz dönemlerinde reklamdan tasarrufa gitmek isteyen firmalar, kartvizitlerindeki imajlarını düzeltmekle de kendilerini tanıtabilmektedirler. Renkli kartvizitin diğerlerine göre;

 • Renkli olması nedeniyle görsel çekicilik
 • Kâğıdının iyi kalitede (kuşe) olması
 • Firma ürünlerinin resimlerle gösterilmesi
 • Basit kartvizitlerden daha hesaplı olması (toplu basıldığı için)
 • Arka Baskısının olması
 • Islanmaması için selefon kaplama olması gibi üstünlükleri bulunmaktadır.

Matbu Evrak

 • Bir firmanın mal veya hizmet satın aldığı işletmeye, tahsil edilen para karşılığı iki nüsha olarak düzenlenen, karşı ta­raf için parayı yatırdığını ispatlayan bir belgedir.
 • Bir firmanın mal veya hizmet satın aldığı işletmeye , belirli bir tutarı  ödediğini gösteren belgedir.
 • Serbest meslek sahibinin, mesleki faaliyetlerine ilişkin ve her türlü tahsilatları için düzenlediği belgeye serbest meslek makbuzu denir.

Bloknot

Küp Bloknot;

Adını, en + boy + yükseklik eşitliğinden alır. Kare ebatlarda, 8 x 8 cm – 9 x 9 cm. ve 10 x 10 cm. 1. hamur kağıda ofset baskılı olarak üretilir. Üst taraftan elastiki tutkal kullanılarak, birarada durması sağlanır. Altta gerektiğinde karton veya farklı bir materyal kullanılabilir. Firma logosu, tanıtım spotu adres ve telefonlar basılarak müşterinizin her an sizi hatırlaması sağlanarak, rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlar. 

Spiralli Bloknot;

Talep edilen ebatlarda ve sayfa sayısına göre ofset baskı ile şekillendirilen bloknotlar, firma tanıtımı baskılı alt ve üst karton kapak, tasarım ve basımıda yapıldıktan sonra, spiral ciltleme yöntemiyle, defter şeklinde ciltlenerek üretim sonuçlandırılır. Kapaklar; 250 – 350 gr bristol, kuşe karton üzerine 1-2-3-4 renk ofset baskılı, laminasyonlu, local laklı, varak yaldızlı yapılabilmektedir.

Mukavva Kapaklı spiral cilt;

İhtiyaca ve amaca yönelik olarak, 170 gr kuşe kağıda 4 renk baskılı olarak üretilen ve mat – parlak laminasyon kaplanan bloknot kapağı, sertlik derecesine göre gri mukavvaya taslanarak alt ve üst kapak olarak kullanılır. Kalıcı yıpranmayan, prestijli bir promosyon ürünü olarak spiral ciltli defter şeklinde üretilebilir.

Promosyon olarak dağıtıldığında dağıttığınız firmaların devamlı not tuttuğu bloknotlar firmanızın tanıtımı için vazgeçilmez bir matbaa ürünüdür. Pendik ersin ofset matbaa istediğiniz şekildeki bloknotların yanında genel olarak kullanılan 4 farklı bloknot çeşidi vardır;

 1. Sırttan tutkallı bloknot
 2. Taç Model Sırttan dikişli ve perforeli bloknot
 3. Spiralli bloknot
 4. Kapaklı Taç Model Sırttan tutkallı perforeli bloknot

Etiket

Genel olarak ürün hakkında ön bilgi verme amaçlı etiketler, etkileyici bir tasarımla satışlara yapacağı pozitif etkiye de sahiptir.

Etiketler, gıda, kozmetik, kimya, ilaç, içecek, tekstil vb gibi sayılabilecek hemen her sektörde geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Ancak özetle etiketleri yapışkanlı (sticker) ve yapışkansız şeklinde iki ana sınıfa ayırabiliriz.

Yine basım tekniği ve malzemesine bakılarak etiketleri; kağıt etiket, damla etiket, serigrafi baskılı etiket, dokuma etiket ve CD etiketleri gibi gruplandırmak ta mümkündür.

Sekmen Matbaa sizin için ürünlerinizin en önemli vitrini, etiket ihtiyacınızı karşılayacak çok alternatifli çözümleri uygun fiyatlara sunmaktadır.

İhtiyat duyduğunuz her türlü ölçü ve kalınlıkta etiket çeşitlerimiz mevcuttur.

Ciltleme

 Kitap, dergi, broşür, ders notlarınızın plastik veya metal ciltlenmesi, kapaklanması konularında hizmetinizdeyiz.

Dijital Baskı

Her türlü dijital baskı ihtiyaçlarınız için hizmetinizdeyiz.

Fotoğraf Galerisi
Merhaba

Bu kayıtlı firmanın sahibi veya bu firmadan sorumluysanız; firmanızın bilgilerini güncellemek ve değişiklik yapmak istiyorsanız: Lütfen bizimle iletişime geçin.

[email protected]

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
08 Eylül 2018
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir