Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU ÇOK BULUTLU
24
ÇOK BULUTLU

DÖRTDİVAN’IN ŞAHLARI DOĞA MÜZESİ AÇILDI

DÖRTDİVAN’IN ŞAHLARI DOĞA MÜZESİ AÇILDI

Açılış programına Dörtdivan Kaymakamı Mustafa Batuhan ALPBOĞA, Belediye Başkanı Hamza EFE, İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Cemil SARICI, Tarım ve Orman Bakanlığı 9. Ankara Bölge Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Cem ÖZKAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, ilçe protokol üyeleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldılar.

Açılış programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından günün anlamına uygun bir Kur’an Tilaveti yapıldı. Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Tuncay DEMİRTAŞ tarafından teşekkür konuşması yapıldı ve akabinde öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan doğa korosu dinlendi. Daha sonra Müze Açılışı dualarla gerçekleştirildi. Müze gezildikten sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Böcek Şenlik Okulu üyelerinin eğlenceli atölye etkinlikleri yapıldı. Son olarak da yıl içinde öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden güzel eserlerden oluşan resim sergisi gezildi.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Erdem Destek Programı kapsamında Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Fen Bilimleri öğretmeni Hikmet ERDOĞAN’ın koordinatörlüğünde, Bolu İmam Hatip Ortaokulu ve Yeniçağa Borsa İstanbul İmam Hatip Ortaokulu’nun ortaklaşa hazırladıkları bir proje ile hibe alarak oluşturulan müzede çeşitli doldurulmuş hayvanlar, canlı örnekleri, bitkiler, kayaçlar ve fosiller sergileniyor. Doğa Müzesi ile öğrencilerde doğa sevgisi, çevre ve canlılara duyarlı olma gibi kazanımlar oluşturulması, başta ilimiz olmak üzere bölgemizin eğitimine katkı sunması beklenmektedir.

Dörtdivan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’nda Türkiye’de bir okulda oluşturulmuş olan ilk Doğa Müzesi’nin açılışı bir program ile yapıldı.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
03 Haziran 2023
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir