Dolar
ABD Doları 32.2229
Euro
Euro 35.1483
Sterling
Sterling 41.1647
Altın
Altın 2513.3305
BOLU ÇOK BULUTLU
13,1
ÇOK BULUTLU

CHP İl Başkanı Karagöz, emekli maaşlarına tepki gösterdi

CHP İl Başkanı Karagöz, emekli maaşlarına tepki gösterdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2024 yılını “Emekliler yılı” ilan etmesinin ardından emekli maaşlarını 10 bin lira olarak belirlemesine CHP Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz tepki gösterdi. Erdoğan’ın emeklileri açlığa mahkum ettiğini söyleyen Karagöz, “Saraylarda lüks içinde yaşayanlar, koruma ordusuyla gezenler vatandaşı yine görmezden geldi. Emekliler göz göre göre açlığa mahkum edildi” dedi.
“Kira vermez, markete gitmez, ne anlar vatandaşın halinden”
Karagöz, en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesinde olması gerektiğini belirterek, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve partisinin insana verdiği değer emekli maaşı kadar olduğu bir kez daha görülmüştür. Emeklilere reva gördükleri 10 bin lira maaş bugün bir evin kirasını dahi karşılayamıyorken, vatandaşın mutfağında yemek yerine taş mı kaynayacak? Vatandaşın mutfağındaki tencereden, markete girdiğinde poşetinin ne kadar dolduğundan haberi olmayanlarla mücadelemiz sonuna kadar devam edecek” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz, 10 bin lira olarak belirlenen emekli maaşına tepki göstererek, “Saraylarda sefa sürenler halkın dertlerini yine görmezden geldi. Emeklilerimizin hak ettikleri değeri almaları için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
18 Ocak 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir