Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU PARÇALI BULUTLU
19,3
PARÇALI BULUTLU

Bolu’daki 19 Mayıs kutlamalarında, 105 metrelik Türk bayrağı taşındı

Bolu’daki 19 Mayıs kutlamalarında, 105 metrelik Türk bayrağı taşındı

Bolu’daki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında 105 metrelik Türk bayrağı taşındı. Geleneksel Türk kıyafetleri giyen atlı elinde Türk bayrağı taşıyarak kortej yürüyüşüne katıldı.

19 Mayıs, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105’inci yıl dönümü kapsamında Bolu’da kutlama programları gerçekleştirildi. Kutlamalar Anıt Park’ta bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına çelengi Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler sundu.

İl Müdürü Güler, burada yaptığı konuşmasında, “Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarını inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve Kurtuluş Savaşı’na ilham olan o günün 105’inci yıl dönümünde, Valiliğimiz himayelerinde bir gençlik haftasını ve Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı daha karşılamanın engin mutluluk, gurur ve coşkusu içerisindeyiz” dedi.

19 MAYIS GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Anıt Park’taki çelenk programının ardından, Ali Rıza Tekemen Caddesi üzerinde 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüşe öğrenciler, sporcular, vatandaşlar ve protokol üyelerinden oluşan binin üzerine kişi katıldı.

Yürüyüş sırasında 105 metre uzunluğunda Türk bayrağı, öğrenciler tarafından taşındı. Bolu Geleneksel Atlı Okçuluk takımı, gençlik yürüyüşüne atlarıyla katıldı.

Volkan Albayrak, geleneksel Türk okçusu kıyafetleri giyerek, atın üzerinde dev Türk bayrağı taşıdı.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
19 Mayıs 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir