Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU PARÇALI BULUTLU
20,1
PARÇALI BULUTLU

Bolu’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

Bolu’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

Bolu’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Anıt Park’tan Karaçayır Kapalı Spor Salonu önüne kadar “19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü” gerçekleştirildi. Yürüyüşte öğrenciler tarafından 105 metre uzunluğunda Türk bayrağı açıldı.

 Bolu’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Anıt Park’ta tören düzenlendi. Atatürk Anıtı’na Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler tarafından çelenk sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Maşının okunmasının ardından Güler tarafından günün anlam ve önemini ifade eden konuşma gerçekleştirildi.
Konuşmaların ardından Anıt Park’tan Karaçayır Mahallesi’nde bulunan Karaçayır Kapalı Spor Salonu önüne kadar, “19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü” gerçekleştirildi.
Yürüyüşte öğrenciler tarafından 105 metre uzunluğunda Türk bayrağı açıldı. Yürüyüşe bazı vatandaşlar bindikleri atlarla eşlik etti.
Karaçayır Kapalı Spor Salonundaki programda ise, Bolu Belediyesi Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler tarafından konuşma yapıldı.
Daha sonra halk oyunları, şiir dinletisi, mehteran gösterisi ve spor branşları tarafından gösterileri sergilendi.
Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda derece alan sporcu ve gençlere ödülleri Vali Kılıç ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
Salon programından sonra Gençlik Merkezi Atölye, Kulüp ve Spor Branşlarının tanıtım stantlarının açılışı gerçekleştirildi.
Düzenlenen etkinliğe, Bolu Valisi Erkan Kılıç, MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Garnizon Komutanı vekili Kıdemli Tank Komando Albay Cavit Nartop, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Alemdar, daire müdürleri, sporcular, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
19 Mayıs 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir