Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU AÇIK
18,3
AÇIK

Bolu’da yüzlerce kişi fener alayına katıldı

Bolu’da yüzlerce kişi fener alayına katıldı

Gençlik Haftası kapsamında Bolu’da yüzlerce kişinin katılımıyla “Türkiye’nin Gücü Geleceği” fener alayı gerçekleştirildi.

Bolu’da Gençlik Haftası kapsamında, “Türkiye’nin Gücü Geleceği” temasıyla Fener Alayı düzenlendi. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı öncesinde gerçekleştirilen fener alayı, Uğur Mumcu Parkı’nda başladı. Yürüyüşe Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler ile milli sporcular, öğrenciler ve her yaştan vatandaş katıldı.

Katılımcılar, ellerinde fenerlerle İzzet Baysal Caddesi boyunca yürüdü. Yürüyüş sırasında marşlar çalındı. Türk bayrakları ve meşaleler taşındı.

Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüş, Anıt Park’ta sonra erdi. Vali Kılıç burada kısa bir konuşma yaparak, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Hedefimiz tabi Türkiye yüzyılı. Türkiye yüzyılına da hep beraber Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda yürümeye devam edeceğiz. Ülkemiz güçlü bir ülke, bu gücümüz de sırtınızda giymiş olduğunuz tişörtlerden de görüyoruz. Türkiye’nin gücü gençliği. Gücümüz sizlersiniz. Gençlerimiz bu ülkeyi daha ileriye götürecek, kalkındıracak sizlersiniz” ifadelerini kullandı.

Toplu fotoğraf çekimin ardından program sona erdi.

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
16 Mayıs 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir