Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU PARÇALI BULUTLU
19
PARÇALI BULUTLU

Bolu’da güreşçilere ayı sürprizi!

Bolu’da güreşçilere ayı sürprizi!

(İHA)-Bolu’da olimpiyatlara hazırlanan güreş milli takımı sporcuları, ormanda koşu yaptıkları sırada yavru ayı ile karşılaştı. Ayı ile bir süre vakit geçiren sporcular ve teknik heyet, daha sonra ayıyı doğaya saldı.

Paris olimpiyatlarına Bolu Aladağlar’da hazırlanan güreş milli takımı sporcuları, sabah antrenmanında koşu yaparken köpeklerin sıkıştırdığı yavru ayı ile karşılaştı. Sporcular hemen yavru ayıyı alarak kampa getirdi. Kendi yemekleri ile ayıyı besleyen milli güreşçiler, yetkililere haber verdi. Bölgeye gelen ekipler ayının sağlık taramasını yaptı. Ayı ile bir süre vakit geçiren sporcular, daha sonra ayıyı tekrar doğaya saldı.

Olayı anlatan Güreş Milli Takımı Antrenörü Cenk İldem, “Olimpiyat hazırlıkları için Bolu Aladağlar’da kamp yapıyoruz. Göl etrafından 10 kilometrelik koşumuz vardı. Koşu yaparken köpeklerin havladığını duyduk. Sese yaklaştığımızda, ağacın kenarına köpeklerin yavru ayıyı sıkıştırdığını gördük. Sporcularımız kayıtsız kalmadı hemen kampa getirdik. Orman ekiplerini aradık, geldiler. Sağlıklı olduğunu gördük. Bir öğün bizimle yemek yedik. İyi olduğunu gördükten sonra doğal alanına bırakmaya karar verdik. Kampımızın maskotu oldu. Aldığımız yerin yakınlarına bıraktık. Güzel bir kaç saat geçirdik” dedi.

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
29 Mayıs 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir