Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU PARÇALI BULUTLU
23
PARÇALI BULUTLU

Bolu Abant İzzet Baysal Öğrencisi Büşra Turgay, 7. Ulusal Gençlik Farkında Proje Yarışmasında Türkiye birincisi oldu!

BAİBÜ öğrencisi Büşra Turgay, 7. Ulusal Gençlik Farkında Proje Yarışmasında birinci oldu. Rektör Prof. Dr. Alişarlı, ödül kazanan projeye üniversite olarak destek vereceklerini belirtti.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi ve Hak-İş Konfederasyonu iş birliğiyle düzenlenen 7. Ulusal Gençlik Farkında Proje Yarışmasında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1. sınıf öğrencisi Büşra Turgay, “21. Yüzyılda Mavi Yakalı Kadınlar İçin Dijital Vatandaşlık Bilincinin ve Dijital Okuryazarlığın Yaygınlaştırılması” başlıklı projesiyle büyük bir başarıya imza atarak Türkiye birincisi oldu.

Büşra Turgay’a Büyük Ödül ve Staj İmkânı Sağlanacak!

Türkiye çapında birçok projenin katıldığı yarışmada, BAİBÜ Kariyer Merkezi Öğretim Görevlisi Murat Er’in danışmanlığını üstlendiği ve Hukuk Fakültesi öğrencisi Figen Durak’ın destek verdiği projeyle Büşra Turgay, 25.000 TL ödülün yanı sıra Hak-İş Konfederasyonu’nda staj yapma fırsatı elde etti. Yarışmada dereceye giren diğer projelere de çeşitli ödüller verildi.

Törende Teşekkür Konuşması Yapıldı

Yarışmanın ödül töreninde konuşan Büşra Turgay, proje sürecinde desteklerini esirgemeyen BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, proje danışmanı Öğr. Gör. Murat Er, Figen Durak ve tüm idari ve akademik personele teşekkür etti. Turgay’ın bu anlamlı konuşması, katılımcılardan büyük alkış aldı.

Boludabolu Avatar
Ayça Baltacıoğlu
26 Mayıs 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir