Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU ÇOK BULUTLU
10,9
ÇOK BULUTLU

BAİBÜ’DEN GELECEĞİN İLETİŞİMCİLERİ MEZUN OLDU

BAİBÜ’DEN GELECEĞİN İLETİŞİMCİLERİ MEZUN OLDU

Mezuniyet töreni, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Bordo Salonda düzenlendi. İletişim Fakültesi bünyesinde bulunan Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden 180 öğrenci mezuniyet coşkusu yaşadı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreni, protokol konuşmaları ve diploma takdim töreni ile devam etti.

Mezun olan öğrencilere mezuniyet diplomaları öğretim görevlileri tarafından verildi. Tören mezun olan iletişim fakültesi öğrencilerinin, meslek yeminini etmesi ve kep atmasıyla sona erdi.

“İLETİŞİM SÜREKLİ BİR ÖĞRENME SÜRECİDİR”

İletişim Fakültesi birincisi Eda Gonca, “Biz iletişim fakültesi mezunları olarak, iletişimin küresel ölçekte çok büyük bir öneme sahip olduğu bilinciyle, topluma ve toplumun geleceğine karşılık sorumluluklarımızı yerine getirecek, aydınlık yarınlar için meşale yakacak ve taşıyacağız. İletişim sürekli bir öğrenme sürecidir. Bugün mezun olmamamız sadece bir başlangıçtır. Bu yüzden mezun olduktan sonra da iletişim alanındaki gelişmeleri takip etmeye ve kendimizi sürekli olarak geliştirmeye devam etmeliyiz” dedi.

“GAZETECİLİK MESLEĞİNİN SORUMLULUKLARINI SİZE 4 YIL BOYUNCA ANLATMAYA ÇALIŞTIK”

Öğrenmenin ömür boyu süreceğine dikkat çeken Gazetecilik Bölümü Başkanı ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Selami Özsoy, “Öğrenmek ömür boyu sürecek bir süreçtir. Günden güne değişen medya ortamında içinde sürekli kendinizi yenilersiniz. Diğer mesleklerde olduğu gibi iletişim alanında da işini iyi yapan, donanımlı liyakat sahibi, kendi çıkarlarından önce ülke çıkarlarını düşünen, bu aziz milletin değerlerine sahip meslek insanlarına her zaman ihtiyaç vardır. Gazetecilik mesleğinin sorumluluklarını size 4 yıl boyunca anlatmaya çalıştık. Hakikatin inşası, sağlam bina yapmak kadar, hava, ekmek, su kadar önemlidir. Yalanın bin bir kılığa girebildiği günümüzde doğruluk çok almasa da kalemini gerektiğinde kıran ama satmayan, sesini değil sözünü yükselten, hepimizin hakikat arayışına çare olacak, hatta 9 köyden kovulsa da 10’uncu köyü bulacak gazeteciler olacağınıza eminiz” diye konuştu.

“HEPİNİZE SAĞLIKLI, MUTLU VE BAŞARILARLA DOLU BİR ÖMÜR DİLİYORUM”

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Samettin Gündüz, öğrencilere başarılar dileyerek, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkeniz için meslek hayatınızda gayret göstereceğinize inancım tamdır. Eğitim hayatınızın önemli dönüm noktalarından olan lisans eğitiminizi başarıyla tamamladınız. Önünüzde kendiniz, aileniz ve ülkenize karşı sorumluluklarınızın olduğu bilinciyle yapacağız bilinciyle yapacağını çok şey var. Bu süreçte elde edeceğiniz başarı ve toplumsal farkı siz ve aileniz kadar Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesini de yüceltecek ve bizleri de onurlandıracaktır. Mezuniyetinizi tebrik ediyor, sizlerin bu günlere gelmenizde pay sahibi olan ailenizi, ülkenizi üniversitenizi unutmamanızı talep ediyor, bundan sonraki hayatınızda hepinize sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir ömür diliyorum” ifadelerini kullandı.

“ÇOK HEYECANLIYIZ”

Zorlu bir eğitim dönemi geçirdiklerini ifade eden öğrenci Semanur Fil, “Önce pandemi, sonra deprem zorladı. Ama bir şekilde mezun olduk. Çok mutlu, çok heyecanlıyız. Umarım bundan sonra mesleğimizi çok iyi bir şekilde yapabiliriz” şeklinde konuştu.

“UMARIM ÇOK GÜZEL YERLERE GELİRİZ”

4 yılın sonunda emeklerini aldıklarının altını çizen Nilay Çelik, “4 yıl gerçekten çok verimli geçti. Aileme çok teşekkür ediyorum. Çok büyük destekçilerimdi. Arkadaşlarım da öyle. 4 yılın sonunda emeklerimizin karşılıklarını bugün gerçekten aldık. Umarım çok güzel yerlere geliriz” dedi.

Mezuniyet törenine İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Samettin Gündüz, Dekan Yard. Prof. Dr. Selami Özsoy, Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Tutar, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yaşar Zorlu, öğretim görevlileri, mezun öğrencilerin aileleri ve davetliler katıldı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) İletişim Fakültesi 2022-2023 akademik yılı mezunları, tören eşliğinde mezuniyetlerini kutladı. İletişim Fakültesi’nin 5. dönem mezunları, geleceğin iletişimcisi 180 genç mezuniyet gururu yaşadı.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
02 Haziran 2023
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir