Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI
18,3
GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI

“Yeniçağa’da Öğrenci Yetenekleri Parlıyor: TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda 20 Proje Sergilendi!”

“Yeniçağa’da Öğrenci Yetenekleri Parlıyor: TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda 20 Proje Sergilendi!”
Fuarın açılış töreninde, ‘Hamdım, Piştim, Yandım’ isimli ‘Mevlana’ temalı proje kapsamında Semazen gösterisi düzenlendi. Ardından kurdele kesimi yapılarak sergi incelemeleri gerçekleştirildi. Fuarın ilk gününde, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil SARICI, Şube Müdürleri Ahmet DEĞİRMENCİ, Uğur SÖNMEZEL ve Sabri GÜNDÜZ, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail ÖZBAKAN ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi sorumlusu Ömer MADEN ziyaret ederek sergileri dolaştı.
‘Koç Köroğlu, Kaç Köroğlu’, ‘Vegan Kurabiye Yapımı’ ‘Diyabetsiz Yaşam’, ‘VR Teknolojisi ile Eğitim’, “Bolu’nun Ağaç Haritası”, “Bolu’da Mantar Keşfi”, “Mutfakta Çiçek Açıyor” ve ‘Sigarasız Yaşam Mümkün’ gibi çok farklı alanlarda ve başlıklarda hazırlanan projeler, ilçede bulunan diğer okulların öğrencileri ve Yeniçağa halkı tarafından da ziyaret edildi. Ziyaretçilere çeşitli ikramların yanı sıra, yeni oluşturulan Servis Atölyesinde ‘Kahveloji’ adlı proje ile hazırlanan çok çeşitli hahveler sunuldu. Tüm ziyaretçilere Okul Müdürü Ahmet MERMER ve Proje Koordinatörü Derya ŞAHİNER KODAL eşlik etti.
Fuar tüm görevli öğrencilerin ve öğretmenlerin çektirdiği hatıra fotoğrafı ile sonuçlandı.

Yeniçağa Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Derya ŞAHİNER KODAL koordinatörlüğünde tam 20 ayrı proje ile başvurduğu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı etkinliğini, 7-8 Mart tarihlerinde düzenledi. Bilim fuarında, ‘tasarım’, ‘araştırma’ ve ‘inceleme’ alanlarında öğrencilerin hazırladığı ve öğretmenlerin danışmanlıklarını yaptığı projeler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
10 Mart 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir