Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU PARÇALI BULUTLU
23,8
PARÇALI BULUTLU

SGK Müdürü Taştan’dan Bolu Gazeteci Ve Yazarlar Derneği’ne Ziyaret

SGK Müdürü Taştan’dan Bolu Gazeteci Ve Yazarlar Derneği’ne Ziyaret

(Haber: Servet Gökçek – Burhan Yeşiltaş) – Bolu Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Mehmet Hanefi Taştan, Bolu Gazeteciler ve Yazarlar Derneğini ziyaret etti.

Ziyarete, Bolu SGK Müdürü Mehmet Hanefi Taştan, Müdür Yardımcısı ve personel katıldı.

Bolu Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Mehmet Emin Gürbüz ve basın mensupları, Bolu Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Mehmet Hanefi Taştan’ı karşılayarak, 81 il içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumları arasında kaçıncı sırada olduğu ve SGK’nın dijitalleşmesiyle ilgili bilgiler aldı.

“İlk defa 2020 yılında 1 defa birinci olduk”

Ziyarette konuşan Bolu SGK Müdürü Mehmet Hanefi Taştan, 81 il içerisinde Bolu SGK’nu çok daha iyi yerlere getirerek, 72. Sıralardan 1.sıralara kadar getirdiklerini aktararak, “Bizim bir karne sistemimiz var. 81 ilin karnesi diyebileceğimiz bir sistem var. 81 il içerisinde 72. sırayı dahi görmüştük. Geçmişte hep Rize 1. olurdu. Arkadaşlarımızla yaptığımız istişarelerde Bolu olarak bunu başarabileceğimizi, yani birinci sıraların bize uzak olmadığını söylediğimizde bazı arkadaşlar bize inanmamıştı. Çok geçmedi Allah’a çok şükür. Biz hem 2019 yılında binayı taşıdık Karaçayırdaki yeni yerimize çok ciddi iş yoğunluğuna rağmen, üstelik pandemiye rağmen, çok güzel planlamayla, arkadaşlarımızla, bir de personelde azalmasına rağmen biz ilk defa 2020 yılında 1 defa birinci olduk. Daha sonra 2021, 2022, 2023 yılında her sene 3-4 defa birinci olduk. Hali hazırda bu ayda şuanda üçüncü olduk ay bazında. İlk 10’da Bolu olarak tutunduk. Allah’a şükür. Ankara’da da yaptığımız toplantılarda da Bolumuz göz dolduruyor.” dedi.

“171 tane uygulamamız var”

 Müdür Taştan, Türkiye’nin en çok dijitalleşen kurumu olduklarını vurgulayarak, “Türkiye’nin en çok dijitalleşen kurumuyuz. Türkiye’nin en çok tıklanan kurumuyuz. 171 tane uygulamamız var E-devlet üzerinde. Kahvede amcam oturuyor. Okey oynarken bir taraftan emeklilik günlerini görüyor. Bir taraftan rapor parasının ödenip ödenmediğini görüyor. Hiç kuruma uğramadan E-devlet üzerinden emekli maaş talebinde bulunarak biz maaşını bağlıyoruz. Bankaya gidiyor. Kartını alıyor, emekli oluyor. Bunlar aslında devrim niteliğinde şeyler.” ifadelerini kullandı.

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
18 Mayıs 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir