Dolar
ABD Doları 32.2186
Euro
Euro 35.0001
Sterling
Sterling 40.9594
Altın
Altın 2504.5204
BOLU ÇOK BULUTLU
9,8
ÇOK BULUTLU

Utku Cihan

09.08.1988 yılında Bolu Merkezde Dünyaya geldim. 4 Aylıkken Tıp Litaratürüne giren ve 0 ihtimal verdikleri bir ameliyattan şükürler olsun çıkmışım.. Hatırlamıyorum.. Ama bakıldığında bu gerçekten bir mucize! Sene 88 Tıp imkanlarını siz düşünün.. 17 Yaşında basın medya ve ses sistemleri müzik sistemlerine hevesim ile birlikte önce muhabir daha sonra ise internet radyosu sektöründe alaylı olarak çalışmaya başladım. Daha sonra ise bu sektörde ilerledim.

İlköğretimi Sakarya İlköğetim okulunda Liseyi ise Mimar İzzet Baysal Elektronik bölümünde tamamladım. Daha sonra bazı sebeplerden dolayı İstanbul Marmara üniversitesi Radyo Tv bölümünü kazanmama rağmen gidemedim. Fakat hayallerimden hiç vazgeçmedim.

Hayallerimden vazgeçmeden önce basın sektöründe Muhabirliğine devam ederken ayrıca Radyocu olma hayalimde devam etti. BoluFm de bu hayallerimi gerçekleştirirken sunuculuk yapma fırsatları da elime geçti. Sunucu olarak İstanbul firmaları ile Türkiye turları otomotiv firma tanıtımları gibi birçok organizasyonda yer aldım. Bakıldığında bu alanda 63 şehirde konser festival ve birçok organizasyonda görev aldım.

17 Yaşında ailevi sebeplerden dolayı anne ve babamın ayrılık kararı ile kendi ayaklarımın üzerinde dururken her iki tarafı da kırmama destek verme adına hep gönüllerine hitap etmeye çalıştım. Ayrılıktan sonra babamın ikinci evliliğinden bugüne bakıldığında 7 yaşında bir kız kardeşim var. Hayat bazen olumsuzluklar çıkarsa da hiçbir zaman pes etmemek gerektiğinde 17 yaşında öğrendim. Annem ile birlikte yaşıyorum. Hep sorarlar ya bir en çok kimi seviyorsun diye? Bu sevginin bir terazisi olmaz görüşündeyim. Anne Baba sevgisi hep aynıdır ve hata ne olursa olsun atadır anadır sevilir..

Siyasi olarak çok fazla bir yorum yapmaktan pek hoşlanmıyorum desem yeridir. Ülkemiz bu topraklar seneler önce Dedelerimizin Vatan evlatlarının kanları ile kazanılmıştır. Bizler o vatan evlatlarının emanetçisiyiz. Bu topraklar kolay kazanılmadı. Siyasi olarak geçmişi unutmadan bu toprakların kazanılmasını unutturmayan kişilere bağlı kalmadan Ülkemize hizmet eden ve hizmet etmeye çalışan herkesi desteklerim.

Hobilerim son zamanlarda özellikle profesyonelleşmeye önem verdiğim Drone çekimleri büyük hobim olarak hayatımda yer almaya başladı. Tabi uzun zamandır yaptığım Profesyonel fotoğraf çekimleri benim büyük hobim olarak hayatımda yer alıyor. Korku dersek yaptığım işte  yada işlerde (Sunuculuk Drone Çekimleri diyelim) hata yapmaktan gerçekten korkarım. Bu korkularım aslında bu işlerimde beni kamçılıyor ve belki de başarılı olma sebeplerimden biri olabiliyor. Korkuları yenmek önemli. 

Hayata karşı bakış açım daima İYİ DÜŞÜN İYİ OLSUN olarak tanımlayabilirim. Çünkü negatiflik hiç bir zaman birşey kazandımıyor insana. 

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
28 Temmuz 2019
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir