Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU ÇOK BULUTLU
13
ÇOK BULUTLU

Ramazan YAMAN

14 Mart 1959 Ankara Doğumlu olup, Bolu ili Dörtdivan ilçesi Yalacık Köyü Nüfusuna kayıtlıyım. Doğma büyüme Ankara da hayatımı geçirdim ve Ankara da yaşıyorum. Şimdiki çocuklar gibi bilgisayar başında değil sokaklarda oynayarak büyüdük. Misket, Saklambaç, Seksek, İp atlama, Telden çember ve araba yaptık, Gazoz kapakları, v.s ile oynarken Kızağa, tornete, bisiklete bindik. Çocukluğumuz kışıyla yazıyla dolu dolu geçti.

İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Ankara da okudum. Ne yazık ki Üniversiteyi 2. yılında bıraktım.

20.10.1977 den 17.2.2017 tarihine kadar ilk adı İş ve İşçi bulma Kurumu olan daha sonra değiştirilen Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünde görev yaparak 39 yıl hizmetden sonra emekli oldum.
Bu yıllar arasında 1994 yılından 2005 yılına kadar Altındağ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde Şef Kadrosunda, Müdür Yardımcılığı ve Müdür Vekilliği. 2005-2006 arası TC. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı Proje ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığında Şef olarak çalıştım.

Eşim ev hanımı olup, benim her zaman yanımda ve destekçimdir. Evli Olup, 3 Kızım ve 1 oğlum var. Büyük evli kızlarımdan 3 torun sahibiyim.

1975-1977 arasında MTTB Ankara Ortaöğretim Başkanlığının faaliyetleri içerisinde bulundu.1978-1980 yıllarında da Akıncı Memurlar Derneği Ankara Şubesi Kurucuları arasında bulunup, Şube yönetiminde görev yaptı.

DİVANKAV Dörtdivan Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Kurucularından olup, Kurucular Kurulu üyesidir.

MEMUR-SEN Konfederasyonu Genel Başkanı Merhum Mehmet Akif İNAN Başkanlığının son dönemlerinde birlikte olarak, Memur-Sen Basın Yayın ve İletişim Genel Sekreterliğini yürüttü.(1999-2001)

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı BEM-BİR-SEN Belediye ve Mahalli İdare Çalışanları Birliği Sendikasının Altındağ Şubesi kurucularından olup, 1996-2006 yılları arasında Bem-Bir-Sen Altındağ Şubesi Basın Yayın ve İletişim Sekreterliğini yürüttü. 2006-2011 yılları arasında da Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı BÜRO-MEMUR-SEN Büro Memurları Sendikası Ankara 2 Nolu Şube Basın Yayın Sekreterliği görevinde bulundu.
Merhum Paşa Cevat Alparslan ile Bolu Vakfı Ankara Şubesi bünyesinde faaliyetlerde bulunurken, Başkan Özer Özcan zamanında Basın – Yayından sorumlu oldum.
Ankara Bolulular Derneği Kurucusu olup Basın Yayından Sorumlu Başkan Yardımcısıyım. Ve yine Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu kurucularından olup, yine Federasyonun Basın-Yayın Sorumlusu Başkan Yardımcısıyım.

Birinci hobim, Yaklaşık 10 yıldır Basın-Yayın ile ilgileniyorum. İlk dört yıl Dörtdivan Haber sitesi editörlüğünü yürütdüm. Son altı yıldır da kendi açmış olduğum www.dortdivandunyasi.com haber sitesini yürütüyorum. Öncelikle Dörtdivan olmak üzere Bolu ve ilçelerimizden daha ziyade halkımızın bilmesi gereken haberlere yer vermeye çalışıyorum. Ankara da olmam münasebetiyle çoğu zaman haberleri adete kerpetenle söküp buluyorum.
İkinci hobim ise fotoğraf çekmek, videolar hazırlayıp yayımlamak. Bolu’muzun gezip, görülebilecek yerlerini ifade etmeye çalışıyorum.
Hayata bakışım Dostu dost bilip dostça yaklaşanlardanım. Bu güne kadar kimseye eyvallah demedim. Kendimce doğru ne ise o yolda ilerlemeye çalışıyorum. Beklentim özellikle hemşehrilerim arasında birlik ve beraberlik içinde olabilmek. Hiç siyasi parti ve düşünce ayırmaksızın. Öncelikle hemşehrilik ruhuyla hareket edebilmek.Kim olursan ol yine gel diyebilmek.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
24 Ekim 2018
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir