Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU ÇOK BULUTLU
14,3
ÇOK BULUTLU

Fatih SİLİN

Fatih SİLİN (İnşaat Yüksek Mühendisi)

Doğum: 20.01.1987/Erzurum

Okul: Şirinevler İlköğretim Okulu, Koca Sinan İlköğretim Okulu, Yenibosna Lisesi, Yıldız Teknik Üniversitesi

Meslek: İnşaat Yüksek Mühendisi

Bulunduğu Görevler: Bolu Belediyesi Meclis Üyesi, MHP Bolu İlçe Teşkilatı üyesi, İnşaat Mühendisleri Odası üyesi

EĞİTİM HAYATI

20 ocak 1987 yılında Erzurum Horasanda doğdum. Ben 6 yaşındayken İstanbul’a taşındık. 5.Sınıfa kadar Şirinevler İlköğretim Okulunda okudum. 6,7 ve 8. Sınıfı Koca Sinan İlköğretim Okulunda tamamladım. Liseyi Yenibosna Süper Lisesinde okudum. İnşaat Mühendisi lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesinde Yapı İşletmesi yüksek lisans eğitimi aldım. 2013 yılında mezun oldum.

ÇOCUKLUK HAYATI

Annem ev hanımı, adı Nazengül Silin. Babam esnaf, adı Şerafettin Silin. Üç kardeşiz biz. Ablam Özlem Akkuş, evli iki çocuk sahibi. Küçük kardeşim Yıldırım Silin, İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi mezunu. Ben 6 yaşına kadar Erzurumdaydık, sonra İstanbul’a geldik. Çocukluğumun bir kısmı Şirinevler’de geçti. Sonra Koca Sinan’a taşındık. Babam esnaf olduğu için okuldan sonra onun yanında çalışırdım. Dolu dolu bir çocukluk yaşadım.

AİLE HAYATI

2018 yılında eşim Merve Silin ile evlendim. Eylül Vera adında 6 aylık kızım var. Çok şükür mutlu bir hayatımız var. 

Çocukluk Fotoğrafları

İŞ HAYATI

2011 yılında okul bitince İstanbul’da Biat İnşaatta işe başladım. 1 yıl şantiye sorumlusu olarak çalıştım. Daha sonra 1 yıl Eroğlu Yapı’da çalıştım. Bolu’da 2006 yılında aldığımız bir akaryakıt istasyonumuz vardı. İnşaat sektörüne yönelmek istedik ve ben 2 yıllık iş hayatımdan sonra Bolu’ya geldim. 2013 yılında Bolu’da Borazanlarda ilk inşaatımıza başladık. Bu güne kadar bir çok kamu ve özel alanlarda yapı, onarım, tadilatlar yaptık. Akaryakıt sektöründe biraz ara versekte inşaat sektörüyle devam ediyoruz.

SİYASİ, STK HAYATI

İnşaat Mühendisleri Odası üyesiyim. Babam Bahçelievler İlçe Teşkilatı kurucu yöneticilerindendi. Lise ve üniversite çağında gider gelirdim ama aktif değildim. 2015 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İlçe Teşkilatına girdim. Hem Adem Evcil hem de Cihan Başaran döneminde, ilçe teşkilatında görev yaptım. Aynı zamanda MHP’den belediye meclis üyesiyim.

Okul Fotoğrafları

HOBİLER

Çocukluğumda futbol oynamayı çok severdim. Uzun yıllar amatörce oynadım. Artık pek fırsat bulamıyorum ama takip ediyorum. Koyu bir Beşiktaş hayranıyım. Vakit buldukça kitap okumayı seviyorum. 

KORKULAR, ENDİŞELER

Ailemi kaybetmekten, başlarına bir şey gelmesinden korkarım. Takdiri ilahi tabi ama ailem çok önemli benim için. Başka da çok şükür bir korkum yok bu hayatta.

BEKLENTİLER, HEDEFLER

Siyasi olarak biraz daha ilerlemek istiyorum. İş hayatımda da geniş projeli işler yapmak, başarmak, işlerimi daha ileriye taşımayı hedefliyorum. 

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
14 Temmuz 2019
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir