Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU ÇOK BULUTLU
12,4
ÇOK BULUTLU

Burçin Turan

Burçin Turan (TURAN KPSS KURUCU MÜDÜR )

DOĞUM: 03.06.1974 Bolu

OKUL:Yeniçağa İlköğretim Okulu, Bolu Atatürk Lisesi, Gazi Üniversitesi Fizik Bölümü, Yüksek Lisans Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Nükleer Fizik

MESLEK: Öğretmen

 

Çocukluk Fotoğrafları

Çocukluk Hayatı

Çocukluk hayatım Yeniçağa’da geçti. Bol bol arkadaşlarla spor yapardık, basket oynardık. Yeniçağa Gençlik ve Spor Kulübündeki bütün faaliyetlerden yararlanırdık. Daha sonra da Yeniçağa Gençlik ve Spor kulübünde lise hayatımda 3 sene amatör futbolcu olarak oynadım. Daha sonra üniversite için Ankara’ya gittim. Liseyi Bolu Atatürk Lisesinde okudum üç yıl Bolu’da ikamet ettim. 1 yıl süreyle Bolu’dan Yeniçağa servislerle git gel yaptım. Bolu’dayken ev açmıştık orada kalıyordum. Ailem arada gelip yemek yapıyordu.

Öğrencilik Hayatı

Öğrencilik hayatımda sayısal derslerde iyiydim. Başarı düzeyim ortanın üzerindeydi. Matematik alanında iyiydim. Sosyal bir insandım yapı olarak sakindim. Aynı zamanda Yeniçağa sporun futbol ve basketbol takımında oynuyordum. Şu an amatör şekilde spor salonuna gidiyorum orada çeşitli aktiviteler yapıyorum. İlköğretimin tamamı Yeniçağa’da dolu dolu geçti. Lisede güzel bir arkadaş grubumuz vardı çok güzel anılarımız oldu. Güzel bir okul hayatım vardı. Annem babam öğretmendi. Babam Yeniçağa’da milli eğitim şube müdürüydü. Kardeşim yok tek çocuğum.

Okul Fotoğrafları

Aile Hayatı

Evliyim, bir kızım var. Eşim öğretmen. Kızım Fen Lisesinde okuyor. Biz esasen Dörtdivanlıyız. Cemaller köyü. Dedelerimiz 50’li-60’lı yıllarda Dörtdivan’dan Yeniçağa gelmişler. Dedemin babası Cumhuriyet döneminin ilk eğitimcilerinden. Zaten köydeki lakabımız eğitmenler. Dedem öğretmendi yine babamda öğretmen ve milli eğitim şube müdürüydü. Bütün ailem özellikle baba tarafım hepsi eğitimli ve okumuş insanlar. Cumhuriyetçi, Atatürkçü, Milliyetçi olarak yetiştirdiler bizi.

İş Hayatı

Üniversitede okurken her zaman özel sektörde kendi işimi kurma  hayalim vardı. Yüksek lisans yaparken aynı zamanda Ankara’da çeşitli özel kurumlarda fizik dersleri vermeye başladım. Daha sonra  Bolu’da özel bir dershanede çalışmaya başladım. Orada 2 yıl kadar çalıştıktan sonra 2004 yılında Bilkent dershanesinin ortağı oldum. Daha sonra Bilkent dershanesini  Fark KPSS Kursu olarak dönüşüm yaptık. 2018’e kadar o kurumun kurucusu, müdürü ve hissedarı olarak devam ettim. 2018 yılında da tamamen ortaksız biçimde kendi binamızı da satın alarak özsermayemizle Turan KPSS Kursu olarak yeni yerimizde başladık.

Nasıl Bir Eğitimcisiniz ?

Eğitim sektöründe her zaman cumhuriyetin temel ilkelerini uygulamayı hedef aldık. Bunun üzerinden hareket ettik. Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda gittik, öğrencilerimize her zaman arkadaş gibi davrandık. KPSS alanında neredeyse 2004 yılından 2020 yılına kadar 16 yılda binlerce memur, öğretmen ve üst düzey bürokratlar atadık. Hepsi bizim kursumuzdan devlet memurluğunu kazandı. Bazen bazı kurumlara gittiğimde öğrenciler hocam biz sizin kursunuzdan atanmıştık buraya dediklerinde biz bunun gururunu yaşıyoruz. Yine aynı çizgide devam etmek istiyoruz daha da büyüyerek. Her zaman belli kalitede iş yapmaya ve eğitim vermeye çalıştık. Öğretmen kadromuzu da her zaman bu doğrultuda seçtik. Biz Bolu’da KPSS Kursu açan ilk kurumuz. Bu arz talep meselesi. Sektöre 2004 yılında üniversite ve lise hazırlık olarak başlamıştık fakat şartlar bizi KPSS alanına götürdü. Bu alanda ilk kez biz eğitim öğretim vermeye başladık.

Düzgün, iyi niyetli ve prensipli çalışmamız, çizgimizi bozmamamız bizi markalaştırdı.

Hobiler

Boş zamanlarımda en çok spor yapmayı ve seyahat etmeyi,  özellikle yabancı ülkelere gitmeyi seviyorum . Şimdiye kadar 21 ülkeyi gezme fırsatım oldu. Diğer zamanlarımda da spor yapıyorum, arkadaşlarla buluşuyoruz doğaya çıkıyoruz. Herhangi bir siyasi kuruluşa üye değilim. Yeniçağa Spor da gençlik yıllarımda( 25-30) yaş arasındayken yönetici olarak görev yaptım. Şu anda da Dörtdivan sporda başkan yardımcısıyım. Özel Milli Eğitim Derneği yönetim kurulundayım.

Hayattan Beklentiler

Hayattan beklentim kendi çocuğumunda vatana, millete ve kendine faydalı bir şekilde yetişmesi. Kendi iş çizgimizi aynı şekilde daha ileri götürerek devam ettirmek. Belki daha ileri yıllarda özel okul açmak.

Fobiler 

Sevdiğim insanlardan ayrı kalmak.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
07 Şubat 2020
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir