Dolar
ABD Doları 32.2229
Euro
Euro 35.1483
Sterling
Sterling 41.1647
Altın
Altın 2513.3305
BOLU ÇOK BULUTLU
13,1
ÇOK BULUTLU

İLERİ BİYOLOJİK ATIKSU ARITMA TESİSİ BOLU’NUN HİZMETİNDE

İLERİ BİYOLOJİK ATIKSU ARITMA TESİSİ BOLU’NUN HİZMETİNDE

Bolu Belediyesi 2019 yılında yapımına başladığı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ni geçtiğimiz yıl hizmete açarak önemli bir çevresel dönüşüme imza attı.

Eski arıtmadan kaynaklı koku problemi son buldu

Belediye hizmet alanı içerisindeki atıksuları arıtacak dev proje, güncel yatırım bedeliyle tarihe geçti. Bugün yapılsa tam 1 milyar TL’ye mal olacak olan proje, eski arıtma tesisinin çevreye saçtığı koku problemine son verirken, Türkiye’deki diğer belediyelere de örnek oldu.

“Güncel yatırım bedeli 1 milyar TL”

Modern tesis hakkında açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Bolu Belediyesi tarihinin en büyük maddi projesi olan İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ni Bolu’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu dev proje 1 milyar TL güncel yatırım bedeliyle belediyemizin maddi en büyük projesi oldu.” dedi.

Eskiden yaşanan koku probleminin artık son bulduğunu söyleyen Özcan, “Eskiden tesise yakın bölgelerde koku sorunu yaşanıyordu. Yeni tesisin devreye girmesiyle birlikte yaşanan bu koku problemi tamamen ortadan kalktı. Bolu Belediyesi İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’miz Bolu’muza hayırlı olsun.” diye konuştu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 5 yılda Bolu’ya İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi kazandırdı. Hizmete giren dev tesis, tam 1 milyar TL güncel yatırım bedeliyle Bolu Belediyesi tarihinin en pahalı projesi oldu.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
02 Şubat 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir