Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU ÇOK BULUTLU
11,9
ÇOK BULUTLU

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ABANT’TA KUTLANDI

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ABANT’TA KUTLANDI
Program kapsamında, depremzede vatandaşlar Bolu’daki yurtlarda misafir edilen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde yürütülen Uygulamalı Çevre Eğitim Projesi’nde ödül kazanan okulların idarecileri ve öğrencileri de katılım sağladı.
Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler ve Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un katılımıyla Abant Gölü’nde düzenlendi. Programda, çevre konularına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak ve toplumu çevre konularında bilinçlendirmek amaçlanıyor.
Katılımcılar, Abant Gölü’nün doğal güzellikleri arasında çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Çevre temizliği, doğal yaşamın korunması, geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik gibi konular üzerinde vurgu yapılırken, aynı zamanda depremzedelerin ihtiyaçlarına yönelik destek ve dayanışma da sağlandı.
Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, etkinlikte yaptığı konuşmada, çevre bilincinin yaygınlaştırılması ve gelecek nesillere temiz bir çevre bırakma sorumluluğunun altını çizdi.
Ayrıca, ödül kazanan okulların idarecileri ve öğrencileri de çevreyle ilgili projelerini paylaşarak başarılı çalışmalarından dolayı tebrik edildi.

Bolu’da, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Dünya Çevre Günü kutlama programı gerçekleştirildi.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
05 Haziran 2023
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir