Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU ÇOK BULUTLU
22,9
ÇOK BULUTLU

BOLU’DA KAÇAK YAPILAŞMAYA GEÇİT YOK!

BOLU’DA KAÇAK YAPILAŞMAYA GEÇİT YOK!

(HABER: MEHMET ŞAH ELTATMIŞ) Bolu’da bulunan At Yaylası’nda kaçak yapılaşmaya geçit yok. Jandarma ekipleri güvenlik önlemleri altında kaçak yapılaşmayla ilgili 13 noktada çalışma gerçekleştirdi.

Bolu’nun At Yaylası’nda, telle çevrilmiş 13 noktada yetkililerin müdahalesiyle yıkım işlemleri yapıldı. Jandarma eşliğinde gerçekleştirilen bu operasyon, kaçak yapılaşmayla mücadelede önemli bir adımı temsil ediyor.

Bolu’da, Paşaköy, Civril, Kızılağıl, Kılıçarslan, Kürkçüler, Karamanlı ve Ağaççılar köylerinin yaylası olan At Yaylası’nda, tapusuz ve devlet arazisi olmalarına rağmen bazı arazilerin tarım arazisi olarak kullanıldığı yönünde şikayet yapıldı.

Şikayet üzerine Bolu Valiliği yaylada inceleme yaptı. İnceleme sonucunda yayladaki tel örgü ve çitlerin yıkımına karar verildi.

Bolu Valiliği’nin talimatıyla İl Jandarma Komutanlığı, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Tapu Müdürlüğü, Bolu Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, At Yaylası’na geldi.

Yaylaya giren ekipler, bazı tel örgü ve çitleri yıkarken, bazı vatandaşlar da kendi imkanlarıyla çitleri kaldırdı. Ekipler, kaçak yapılaşma konusunda köylüleri uyararak, bazı eklentilerin yıkılması için köylülere 2 hafta süre verildi.

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
10 Mayıs 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir