Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU PARÇALI BULUTLU
20,4
PARÇALI BULUTLU

BAŞKAN TANJU ÖZCAN’DAN 19 MAYIS MESAJI

BAŞKAN TANJU ÖZCAN’DAN 19 MAYIS MESAJI

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında “19 Mayıs, sadece bir tarih değil; milletimizin azim ve kararlılığının, bağımsızlık ve özgürlük aşkının sembolüdür. Bu özel gün vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş mücadelesinin tüm kahramanlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Özcan, yayımladığı kutlama mesajında gençlere olan inancına vurgu yaparak, şu ifadelere yer verdi:

“Yarın, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak bağımsızlık meşalesini yaktığı, kurtuluş mücadelemizin başladığı ve milletimizin özgürlük ve bağımsızlık yolunda attığı ilk adımın 105. yıl dönümünü coşkuyla kutlayacağız.

19 Mayıs, sadece bir tarih değil; milletimizin azim ve kararlılığının, bağımsızlık ve özgürlük aşkının sembolüdür.

Değerli gençler;

Bu önemli gün, Türk gençliğine armağan edilerek, geleceğimizin teminatı olan siz gençlerin omuzlarına büyük sorumluluklar yüklenmiştir. Sizler, ulu önder Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, aklın ve bilimin ışığında ilerleyerek, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacaksınız. Sizlerin azim ve kararlılıkla çalışarak, ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyacağınıza benim inancım tamdır.

Bu özel gün vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş mücadelesinin tüm kahramanlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Onların bizlere bıraktığı büyük mirası korumak ve daha da ileriye taşımak hepimizin en büyük görevidir.

Bu bilinç ve şuurla nice 105 yıllara diyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum.”

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
18 Mayıs 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir