Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU PARÇALI BULUTLU
20
PARÇALI BULUTLU

AZERBAYCAN BAKAN YARDIMCISINDAN BOLU ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

AZERBAYCAN BAKAN YARDIMCISINDAN BOLU ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

Azerbaycan Cumhuriyeti Ekoloji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Vügar Kerimov ve beraberindeki heyet, Bolu Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

Kestane gal arısı ve kestane dal kanseri ile mücadele çalışmaları konusunda bilgi almak için gelen Azerbaycan Cumhuriyeti Ekoloji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Vügar Kerimov ve beraberindeki heyet ilk olarak Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk’ü makamında ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyaretin ardından toplantıya geçildi. Toplantıya Azerbaycan Cumhuriyeti Ekoloji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Vügar Kerimov ve Azerbaycan Ekoloji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Ormancılığın Geliştirilmesi Genel Müdür Yardımcısı Mohuma Heraciyev ile Orman Genel Müdürlüğünden Fidanlık Dairesi Başkan Yardımcısı Alparslan Ünsal, Orman Zararlıları ile Mücadele Şube Müdürü Akın Emin, Bolu Orman Bölge Müdürlüğünden Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, Bölge Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı.

Toplantıda Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, Bolu Orman Bölge Müdürlüğünün orman varlığı ve ormancılık faaliyetleri hakkında sunum yaptı.

Toplantının ardından faydalı organizma üretim laboratuvarına geçen heyet, yapılan çalışmalar hakkında Şube Müdürü Osman Koru ve Biyolog Banu Şeyma Zaman tarafından bilgiler aldı.

Son olarak Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret eden heyet, kestane gal arısı ve kestane dal kanseri mücadelesi yapılan sahalarda incelemelerde bulundu.

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
07 Haziran 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir