Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU AÇIK
18,3
AÇIK

6 milyon öğün yemek, binlerce kişiye gıda ve kıyafet desteği

6 milyon öğün yemek, binlerce kişiye gıda ve kıyafet desteği

Bolu Belediyesi benimsediği “sosyal belediyecilik” anlayışıyla 5 yılda Bolulu ihtiyaç sahiplerine tam destek verdi. Yardıma muhtaç her kim varsa imkânlar seferber edildi. İhtiyaç sahiplerine daha iyi şartlarda hizmet verilebilmesi amacıyla Solmaz Ana Aşevi – Hayır Çarşısı ve Gıda Bankası’nın yapımı tamamlandı ve hizmete açıldı.

Günlük 2 bin 500 kişiye sıcak yemek hizmeti

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ın geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden eşinin adı yaşatıldığı modern aşevinde her gün 2 bin 500 kişilik sıcak yemek hazırlatılıyor. Yemekler hem aşevine gelen ihtiyaç sahiplerine ikram ediliyor, hem de şehrin dört bir yanındaki 65 yaş üstü, bakıma muhtaç yaşlı, engelli ve hasta bireylere gönderiliyor. Aşevinde ayrıca Ramazan aylarında ise 30 gün boyunca her akşam binlerce kişiye iftar yemeği veriliyor. Bolu Belediyesi, aşevi aracılığıyla Bolululara 5 yılda toplamda yaklaşık 6 milyon öğün yemek hizmeti verdi.

Binlerce kişiye gıda ve giysi desteği verildi

Yine 5 yıllık dönemde Bolu Belediyesi Solmaz Ana Gıda Bankası ve Hayır Çarşısı da hizmetlerini daha da arttırdı. Hiçbir ihtiyaç sahibinin geri çevrilmediği Solmaz Ana Gıda Bankası ve Hayır Çarşısı aracılığıyla binlerce ihtiyaç sahibine defalarca destek verildi.

“Kimseyi geri çevirmedik”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan sosyal yardımlara ilişkin bilgi verdi. 5 yılda hiçbir ihtiyaç sahibini geri çevirmediklerini söyleyen Özcan, “Kim yardıma muhtaçsa destek olduk. 5 yılda kimseyi geri çevirmedik. Bolululara aşevimiz aracılığıyla 5 yılda 6 milyon öğün sıcak yemek hizmeti sunduk. Yine bu dönemde Gıda Bankamız ve Hayır Çarşımız aracılığıyla da binlerce ihtiyaç sahibinin gıdadan kıyafete, ayakkabıya, ev eşyasına kadar tüm ihtiyaçlarını karşıladık. Bolu’ya yeni kazandırdığımız Solmaz Ana Aşevi – Hayır Çarşısı ve Gıda Bankası ile bu hizmetlerimizi çok daha iyi ve modern şartlarda sunmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan sosyal belediyecilik anlayışıyla 5 yılda Bolululara yaklaşık 6 milyon öğün sıcak yemek hizmeti verildiğini, binlerce kişiye ise gıda ve kıyafet yardımı yapıldığını açıkladı. Özcan yardımlara ilişkin, “Kim yardıma muhtaçsa destek olduk. 5 yılda kimseyi geri çevirmedik.” dedi.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
14 Şubat 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir