Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Tümer YÜREKLİ

18523 görüntüleme

Tümer YÜREKLİ (Esnaf)

 

Doğum: 1987 Ardahan/Çıldır/Kurkali Köyü

Okul: Kulkari Köy İlköğretim Okulu, Bolu Behiye Baysal Ticaret Lisesi mezunu…

Meslek: Esnaf

Bulunduğu Görevler: Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Üyesi…

 

ELEKTRİK İŞİ YÜREKLİ’DEN SORULUR

 

1987 yılında dünyaya geldiği Ardahan’da çocukluk hayatını geçirdi, 2001 yılında Bolu’ya geldi…

Lise eğitiminin ardından da ticarete atıldı…

Elektrik işi ile uğraşırken, çıraklık, kalfalık derken ustalığa kadar yükseldi…

2013 yılında Yürekli Elektrik firmasını kurduktan sonra Hitaş Elektrik firmasını da devralarak faaliyetlerini geliştirdi…

Yürekli Elektrik, Hitaş Elektrik, Japon Pazarı, Yürekli Giyim ve Yürekli Kundura olarak 5 ayrı firmayla Bolu halkına hizmet veren, işini daha da büyütmeyi hedefleyen, Bolu’nun genç işadamlarından Tümer Yürekli’nin hayat hikayesi…

 

Elektrik sektöründe Bolu’nun önde gelen firmalarından Yürekli Elektrik firmasını ve bünyesindeki diğer ticaret alanlarını başarıyla yöneten Yürekli ailesinin gençlerinden Tümer Yürekli hayat hikayesini şöyle özetledi;    

LİSE BİTTİ, TİCARET BAŞLADI

1987 yılında Ardahan’ın Çıldır ilçesi Kurkali Köyünde doğdum. İlköğrenimimi Kurkali ilköğretim okulunda devam ettikten sonra, 2001 yılında Bolu’ya geldik, Behiye Baysal Ticaret Lisesini bitirdim, 2004 yılında mezun oldum. 2004’ten sonra da ticarete atıldım, elektrik işi ile uğraşıyorum. Bu işin çıraklığını yaptım, kalfalık, ustalık derken sonra 2013’te kendi işyerimizi açtık, Yürekli Elektrik olarak. 2013 yılında da çıraklık yaptığımız yeri devraldık, şu an Hitaş elektriğin de işletmeciliğini yapıyoruz.

11 KARDEŞ

Çocukluğumuz köyde geçti. 11 kardeşiz, 3 kız 8 erkek geniş bir ailenin 7’nci çocuğuyum. Babamın adı Nuri, Annemin adı Gülenaz. Birlikteyiz, kardeşler olarak elektrik işi ile uğraşıyoruz. Bir bölümü giyim, ayakkabı ve Japon Pazarı işi ile Bolu’da ayrı ayrı 5 tane dükkanımız var. Bolu’dan memnunuz, Bolu güzel, biz de ticaretimizi iyi yaptığımızı düşünüyoruz.

LİSEDEYKEN ÇALIŞARAK BU İŞE BAŞLADI

Biz burada liseye giderken okul harçlığı için şofben takıyorduk, duy takıyorduk. Lise bittikten sonra üniversitede olmayınca artık ekmek parasına döndü bu iş. Sonra 2001 yılında ayrıldık halamlardan. Yürekli Elektrik olarak kendi firmamızı açtık. İki sene sonra da devrediyorlardı devraldık. Aynı cadde üzerinde iki dükkanla elektrik ve avize bölümü olarak işletiyoruz. Aynı zamanda inşaat elektriklerini yapıyoruz, kamera işlerine başladık ve son zamanlarda elektrikli ev aletlerinin tamiri montajı ve servislerini yapıyoruz. 

AİLESİ, HOBİLERİ, BEKLENTİLERİ

2 yıldır evliyim. 1.5 yaşında bir oğlum var. Eşimin adı Sema, oğlumun adı Nuri Efe. Eşim Türkçe öğretmeni. Şu anda yapmıyor çocukla uğraşıyor. Eşimle üniversitede tanıştık, bir iki yıl konuştuk. Sonra da okul bittikten sonra nişanlandık ve evlendik. İzmirli eşim. Nasip böyleymiş, burada tanıştık evlendik.

Eski arabalarla ilgileniyorum. Klasik şeyleri seviyorum. Bundan sonraki hedeflerim arasında işimizi daha iyi yapmak, daha da büyütmek var. Bolu ve ya Bolu dışında olsun, iki üç şube daha açmak istiyorum. Yürekli Elektrik, Hitaş Elektrik, Japon Pazarı, Yürekli Giyim ve Yürekli Kundura olarak Bolu’da 5 ayrı firma olarak aynı bünyede hizmet veriyoruz.