Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Selim KARAMAN

16207 görüntüleme

SELİM KARAMAN (HAMAMCIOĞLU GROUP GENEL MÜDÜRÜ- ÖZDİYALİZ,NEFRO DİYALİZ)

Doğum: 1989/Bolu

Okul: Sakarya İlköğretim Okulu, İzzet Baysal Anadolu Lisesi, Celal Bayar Üniversitesi Gıda Mühendisliği

Meslek: Gıda Mühendisi, İş Güvenliği Uzmanı

Bulunduğu Görevler: Bolu Genç İş Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi

EĞİTİM HAYATI

1989 yılında Bolu'da doğdum. İlkokulu Sakarya İlköğretim Okulunda, Liseyi İzzet Baysal Anadolu Lisesinde okudum. 2007-2011 yılları arasında Celal Bayar Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Mezun olup askere gideceğim döneme kadar kendimi geliştirmek için birçok eğitime katıldım. İş güvenliği uzmanlığını ve kişisel gelişim, kalite yönetim seminerlerinden birçok sertifika aldım. Askerliğimin acemiliğini İzmir'de, usta birliğini İzmit'te yaptım. Gıda mühendisi olduğum için askerde gıda laboratuvarında çalıştım.

ÇOCUKLUK HAYATI

Babam Orman Mühendisi olduğu için Bolu'da Orman Bölge Müdürlüğündeki lojmanlarda oturuyorduk. Bulunduğumuz alanda parklar, basketbol sahası, futbol sahası gibi birçok imkan bulunuyordu. Arkadaşlarım ile birlikte çok güzel bir çocukluğum geçti. Depremden sonra yeni siteler yapılıncaya kadar bir süre prefabrikte yaşamak zorunda kaldık. Basketbol merakım sitedeki basketbol sahasında oynayan ağabeylerimize özenerek başladı. Sonra Sakarya İlkokulda basketbol yaz okulu açıldı. O kursa katıldım ve hiçbir şey bilmiyordum. Yaz okulu bittikten sonra seçmeler oldu ve okulun takımına seçildim. Yıl içinde okul müsabakalarına katılmaya başladık ve gün geçtikçe kendimi geliştirdim. 7. ve 8. sınıfta sayı krallığını aldım. Lise döneminde de basketbol hayatım devam etti fakat üniversitede bırakmak zorunda kaldım. 

AİLE HAYATI

Sinan adında erkek kardeşim var. Annem hemşireydi daha sonra sağlık meslek lisesinde öğretmenlik yaptı ve oradan emekli oldu. Babam Orman Mühendisi, hala çalışıyor. 2017 yılında Kübra Karaman ile evlendim. Eşim bankada çalışıyor.

İŞ HAYATI

İş hayatıma dayım Hamamcıoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Özdemir ile başladım. 2014 yılında Özdiyaliz Diyaliz Merkezinin müdürü işten ayrılınca pozisyon açığı oluştu. Dayım da Özdiyaliz'de beraber çalışmayı teklif etti. Dayımın ileriye yönelik bakışısı hoşuma gittiği için beraber yürümeye karar verdik. İlk etapta müdür olarak başlamadım, en alt kademede çalışarak, kendimi geliştirerek genel müdürlüğe yükseldim. 2016 yılında Nefro Diyalizi bünyemize kattık. 3 ay sonra da Sinop Diyaliz Merkezini aldık. 2018 yılında da Aytemiz benzin istasyonunu ve bir tane ecza deposu açarak işleri büyütmeye gittik. Genel anlamda Hamamcıoğlu Group'un CEO'su olarak iş hayatıma devam ediyorum. Yoğun olsam da zevk alarak çalışıyorum. 

STK HAYATI

Üniversite zamanında Celal Bayar Üniversitesini temsilen Ege Gıda Mühendisleri Odasında başkan yardımcılığı yaptım. Bol bol teknik geziler ve sosyal etkinlikler yapardık. Okul hayatımda son derece sosyaldim. Şimdi sadece Bolu Genç İş Adamları Derneği yönetim kurulu üyesiyim.

HOBİLER

Gezmeyi çok seviyorum. Üniversite zamanında olduğu kadar fırsat bulamasam da yeni yerler görmeyi, geleneksel yemekleri denemeyi, farklı kültürler tanımayı seviyorum. Basketbol maçlarını hala takip ediyorum. Arkadaşlarımla zaman geçirmekten çok keyif alıyorum.

HEDEFLER

Ticaret hayatında Hamamcıoğlu ismini ileriye, daha güzel yerlere taşımak hedefindeyim. Yurt dışına açılabilecek sektörleri araştırıyorum. İnsanlığa yararlı olabilecek diğer sektörlere de girmek istiyoruz.