Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Özgür ELÇİ

20094 görüntüleme

Özgür ELÇİ (Türk Metal Sendikası Bolu Şube Başkanı)

Doğum: 1981/Bolu-Merkez

Okul: Gazipaşa İlköğretim Okulu, 50.yıl Ortaokulu, İzzet Baysal Teknik Lisesi

Meslek: Türk Metal Sendikası Bolu Şube Başkanı


Bolu Türk Metal Sendikası Şube Başkanı olan Özgür Elçi, 1981 yılında Bolu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Bolu’da tamamladı. Lise eğitiminin ardından iş hayatına atıldı. Bugün Türk Metal Sendikası ile iş hayatına devam eden Özgür Elçi hayat hikayesini şu şekilde özetledi;


Deprem panayırlarında çalıştım
Karaçayır mahallesinde doğdum. Depremden sonra Tabaklar mahallesine taşındık. Ortaokuldayken yaz tatillerinde deprem panayırlarında çalışırdım. Amatör olarak futbol ile uğraştım. Okul hayatım sıkıntılıydı fakat genel olarak başarılı bir öğrenciydim. Lisenin ardından üniversite sınavına girip kazanmak gibi bir hedefim olmadı. Babam Arçelik'ten emekli annem ise ev hanımıydı. Bir kız kardeşim var kendisi Ayvalık’ta yaşıyor. Evliyim ve 3 kız evladım var. En büyük kızım 8.sınıfa gidiyor ortanca 7.sınıf ve en küçüğü bu yıl 1.sınıfa başladı. 

Siyasetle ilgili her zaman görüşüm var
Lisedeyken bir sene boyunca okul liderliği konumunda bulunarak teknik lise lideri olarak görev yaptım. Şu an hala gidip gelirim. Siyaset ile ilgili her zaman bir sağ görüşüm vardır. STK olarak sık sık ülkü ocaklarını ziyaret ederdik. Şu an hala gidip gelirim ve ocaktaki arkadaşlarla görüşürüz fakat siyasi olarak bir partinin kapısına girmişliğim yoktur. Askerden geldikten sonra fabrikaya başladım daha sonra eniştemin çarşıda dükkanı mevcuttu bir süre orayı işlettim. Çalışma hayatım çok yoğun olduğu için siyasete vakit ayıramıyorduk.

Arçelik'te 10 yıl görev yaptım
İlk iş hayatıma sigortalı olarak Aras kargo ile başladım. Askerden geldikten bir süre sonra, 1 Eylül 2003’ten itibaren Arçelik’te çalışmaya başladım. 1 Eylül 2004’te ekip sözcüsü oldum ve hatları yönetmeye başladım. 3 sene ekip sözcülüğü yaptım ve ardından 6 sene vardiya sorumlusu olarak fabrikanın bir bölümünü idare ettim. Sendikacılığa Mart 2012’de başladım. Farklı bir başlangıç oldu.

Yeni jenerasyona kendimizi entegre ediyoruz
Türk Metal sendikası olarak Türkiye’nin en büyük sendikasıyız. Sendika olarak bazı olaylar yaşadık ve bu bizim için milat oldu. 2015 yılının ardından yaptığımız sendikacılık farklılaştı. Bizim yapmamız gereken şimdiki jenerasyona kendimizi entegre edebilmek ve onlar gibi düşünebilmek. Biz bunu çok iyi yapıyoruz. Yeni jenerasyon ile aynı düşünüp beklentilerini karşılayarak başarılı oluyoruz. 

Hobiler
Üye sayımız çok fazla olduğu için boş zamanımız olmuyor. Sosyal tesislerimiz mevcut genellikle hafta sonları arkadaşlarla orada vakit geçiriyoruz. Arada pikniğe gidiyoruz.

Hedefler
Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sağlamak istiyorum. Belirli şeyleri yaşadık ve artık çocuklarımız için yaşıyoruz. Bizim hedefimiz yaptığımız işte daha başarılı olarak üyelerimize daha iyi imkanlar sunabilmektir. 

Hayatımın dönüm noktası
Benim ortanca kızım diyabet hastası ve Düzce’ye kontrole sık sık gidip geliyorduk. Mart ayındaydık ve hava çok karlıydı. Tam o gün kontrol günüydü ve kardan dolayı kontrolü haftaya erteledik. O günde bir olay sonucu bu göreve geldik.  Eğer o vakit kontrole gitseydik şu an burada değil hala fabrikada çalışıyor olurdum.