Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Oktay Ercan

50270 görüntüleme

1968 Bolu doğumludur. İlkokul ve lise öğrenimimi Bolu’da tamamlamıştır. 1990 yılında tekstil işine başlamış, 1993 yılında ise kendi işini kurmuş, konfeksiyon yan ürünleri imalatı ve ticareti üzerine faaliyet göstermiştir. 1999 yılında Türkiye’deki ilk çadır fabrikasını kurup Türk Kızılay’ına 30.000 çadır üretimi yapmıştır.

2001 yılında Sudan’a, Sudan Silahlı Kuvvetleri’nin daveti üzerine gitmiş ve halen 1000 kişinin istihdam edildiği, Sudan ordusunun tüm ihtiyaçlarını imal Sur Military Clothing Factory şirketini kurmuştur. Halen ülke dışındaki pek çok proje ortağı firmalar ile şirket hacmini artırarak devam etmektedir.

Halen Sudan’da Alışveriş Merkezi, Medikal Sektörü, Ziraat/Tarım alanlarında faaliyet yetkisi bulunmaktadır. 2005 yılında Sudan Türk İş Odaları Derneği’ni kurarak 4 yıl başkanlığını yapmıştır.

2009 yılında Arap ve Müslüman İş Odaları Federasyonu Başkanı olmuş ve halen bu görevi yürütmektedir.​ Bunun dışında Belçika ,Bosna Hersek ve Makedonya da futbol takımları vardır. Futbol bilgisi ve geniş yönetici ağı ile futbol sektöründe gerek yurt içi gerek avrupada söz sahibi bir kişidir. 

Boluspor için gerek futbolcu yardımı, gerek Bs storun yenilenmesi, ürünlerin temininde ve son üç yılda ki forma reklam destekleri ile bedelsiz Bolusporun gelirine katkı sağlayan tam bir isimsiz kahraman olmuştur.