Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Nejat ÖZTÜRK

19161 görüntüleme

Nejat ÖZTÜRK (İş adamı)

Doğum: 23 Nisan 1963 Bolu/Alpagut Köyü

Okul: Sakarya İlkokulu, 50. Yıl İlkokulu, Bolu Atatürk Ortaokulu, 

Meslek: İş adamı

Bulunduğu görevler: Boluspor Kulübü üyesi, Halen Boluspor Başkan Yardımcısı…

 

BOLU’DA İLETİŞİMİ SAĞLAYAN ADAM

 

Bolu’da iletişim sektöründe ilkleri yaşatan isim oldu…

İnsanların telsizlerle iletişim kurduğu dönemde araç telefonlarının çıkmasıyla birlikte Bolu’da yine ilke imza atarak araç telefonu satışına başladı…

GSM sektöründe büyük şehirlerde ilk sinyaller alınmaya başlarken, bir müşteri talebiyle cep telefonu satışına başladı…

Ardından işler çoğalınca şube sayısını da artırdı…

Bolu’da kazandığını Bolu’ya harcamaya özen gösteren bir işadamı oldu…

Tam bir işkolik…

2005 yılında katıldığı Boluspor ailesine 6 dönemdir aktif bir şekilde eşlik ediyor…

Son dönemde İHH ile birlikte Suriye’ye yardım götürerek insanlarla buluştu, oradaki yaşamı yerinde gördü. Bu örnek davranışıyla herkesin taktirini topladı…

İletişim sektöründe Bolu’da başarılı çalışmalara imza atan, Bolu’nun başarılı iş adamlarından Najat Öztürk’ün hikayesi…


1955’den bu yana Bolu’nun ilk otomotiv yedek parça işyeri sahibi olan babası Rahmetli Şükrü Öztürk’ün sanayideki işyerinde, çocukluğunda ticarete atıldı Nejat Öztürk. Okul ve iş hayatını bir arada devam ettirdi. Öztürkler otomotiv yedek parça işinde devam ederken 90’lı yıllarda oto yıkama işine girdi ve 2 yıl yaptı. Sonrasında iletişim sektörü…Nejat Öztürk hikayesini şu şekilde özetledi;  

BOLU’YA İLKLERİ GETİRDİ

1993 yılında Atatürk bulvarında ilk mağazamı açtım. O tarihlerde iletişim Türkiye’ye halk telsizleri ile yeni yeni yayılmaya başlamıştı ve iletişim sektörüne de ilk halk telsizlerini satarak başladım. Daha sonra araç telefonları yaygınlaşmaya başladı ve Bolu’da bir ilke imza atarak araç telefonu getirip, satışını gerçekleştirdim. GSM sektörü Ankara-İstanbul-İzmir gibi büyük şehirlerde ilk sinyal vermeye başlamış olmasına rağmen, Sinyal çekmiyor olmasına rağmen Bolu’da bir müşteri benden cep telefonu almak istediğini belirtti. Bolu’da çekmeyen telefonu ne yapacaksınız dediğimde ise, İş dolayısıyla İstanbul’a çok sık gittiğini ve orada kullanacağını belirtmesiyle ilimizde kullanımı mümkün olmayan cep telefonunu getirerek Bolu’da ilk cep telefonu satışını gerçekleştirmiş oldum. Daha sonra ilk olarak Hisar tepesine Turkcell bir anten dikti ve o gün 15 adet cep telefonu satışını gerçekleştirdim. Sinyal yaygınlaştıkça Bolu’da herkesin sevdikleriyle iletişim kurmasına ilk aracı olan kurum olmak beni her zaman gururlandırdı. Sektörün büyümeye başlaması ile bizde şubeleşmeye başlayarak 1998 yılına kadar Atatürk Bulvarında 1, İzzet Baysal Caddesinde 2 adet olmak üzere toplam 3 adet şubemiz oldu.

GÜVEN VE BAŞARI İLE GELEN TURKCELL’İN ÖZTÜRKCELL’LEŞMESİ

Bolu’da güven kazanarak, TURKCELL dendiğinde akla ilk Öztürkler’i getirdik. Bolu’da bir deprem yaşandı ve zor günler geçirildi. Bu süreç içerisinde işyerleri kullanılmaz halde iken araçların kaportaları üzerinde bile işlem yaparak, halkımızı sevdikleriyle görüştürebilmek önceliğimiz oldu. Bolu halkının güveni ve desteği ile birçok başarıya imza attık. Hizmet kalitesi adı altında Orta Anadolu Bölge 1’ncilikleri ve Türkiye 3’ncülüğü gibi ödüller aldık. Bolu ilimizi her zaman en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Bolu’dan kazandığını Bolu’ya veren bir işadamı olmaya çalıştım. O yüzden 2017 yılında Bolu’da GSM şirketi olarak bir ilke imza atarak, çekiliş kampanyası düzenledik ve araba, cep telefonu ve tablet gibi birçok hediyeyi halkımıza dağıttık.

 

TAM BİR İŞKOLİK VE YATIRIMCI

1955 yılından bugüne oto yedek parça işyerimiz, 2000 yılında TURKCELL Öztürkler Plaza şubemizi açtık ve sürdürmekteyiz. Yanı sıra  1998-2003 yılları arasında Turkcell yeni bir yapılanma ile toptan dağıtım şirketi kurdu ve toplamda 7 ilde (Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak, Kastamonu, Karabük ve Samsun)  hizmet veren TDM yapısı adı altında 5 yıl farklı bir oluşumda da yer aldık. Bu arada 2002 yılında ticaretin kalbi olan İstanbul Etiler’de cep telefonu mağazası açarak, 2 yıl ticaret yapıp oranında havasını koklamak istedim. 2003 yılında 25.000 metrekarelik bir alanda 100.000 kapasitesi Öztürkler kanatlı hayvan besi çiftliğini kurdum ve devam ettirmekteyim. 2016 yılında ortağı olduğum Cadde AVM’de halen devam eden GSM aksesuar shop mağazası açtık aynı şekilde 2017 yılında Cadde AVM’de TURKCELL TİM PLUS mağaza şubemizi açtık.

MEMLEKET SEVDALISI, BOLUSPOR AŞIĞI

2005 yılında ilk olarak Boluspor yönetimine katıldım ve 6 dönemdir kulüpte aktif bir şekilde rol alıyorum. Halen kulüp Başkan yardımcılığı yapmaktayım. Bolu’da doğup, büyümüş biri olarak, içimde her zaman bir Boluspor aşkı vardı. Sevinci, hüznü ve gururu Bolu ve Boluspor sevdalıları ile birlikte yaşamaktan her zaman gurur duyacağım.

YARDIMSEVER ve DUYARLI

Sakarya İHH’da çalışan bir arkadaşımın Suriye’de ki sivillere yardım götüreceğini öğrendim ve kendi imkanlarımla bir çok ihtiyaç malzemesi alarak Suriye’ye gittik. İHH konvoyu ile birlikte Suriye’ye giderek, Suriye’nin İdlib bölgesinde bulunan ve Halep’ten kurtarılan sivillerin kaldığı kampa ulaştık. Yardım malzemelerini dağıttık. Onların acı halini medyadan takip ediyordum. Onlara böyle bir yardım imkanı doğunca hiç tereddüt etmedim. Orada insanların durumu gerçekten çok kötüydü. Türkiye’den gelen yardımlar onları ayakta tutuyordu. Seyirci olmak ile yaşamak çok farklı. İnsan haline ne kadar şükretmesi gerektiğini daha iyi anlıyor.