Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Necdet ÇAKIR

20692 görüntüleme

Necdet ÇAKIR (MHP Belediye Meclis Üyesi-İnşaat Mühendisi)

Doğum: 15.02.1991/ Bolu

Okul: Kültür İlköğretim Okulu, Sakarya İlköğretim Okulu, Bolu Merkez Endüstri Meslek Lisesi, Canip Baysal Lisesi, Hatay/Antakya Meslek Yüksek Okulu, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

Meslek: İnşaat Mühendisi

Bulunduğu Görevler: Bolu Belediyesi Meclis Üyesi, MHP Teşkilatı Üyesi, Mühendisler Odası Üyesi

Belediye Meclis Üyesi Necdet Çakır hayat hikayesini şöyle özetledi;

EĞİTİM HAYATI

15 Şubat 1991 yılında Bolu’da doğdum. 5. Sınıfa kadar Kültür İlköğretim Okulunda okudum. Ortaokul kısmını Sakarya İlköğretim Okulunda okudum. Liseye Merkez Endüstri Meslek Lisesinde başladım Canip Baysal Lisesinde Tamamladım. Üniversite hayatıma Antakya Meslek Yüksek Okulunda devam ettim. 2 yıllık inşaat teknikerliğini bitirdim. Ardından Kıbrıs’a geçiş yaparak 4 yıllık inşaat mühendisliğine tamamlayarak Temmuz 2017 yılında mezun oldum.

ÇOCUKLUK HAYATI

Annem Hesna Çakır ev hanımı, babam Recep Çakır ise Bolu’nun esnaflarından. Üç kardeşiz biz. Ablam Fatma Halil, evli ve 3 çocuk sahibi. Ağabeyim Necmettin Çakır, evli ve 2 çocuk sahibi. Çocukluğumun büyük bir kısmı kültür mahallesinde geçti. Çocukken amatör bir futbol hayatım oldu. Kızıkspor ve Boluspor’un altyapısında oynadım.

AİLE HAYATI

Eşim Özge Çakır ile 2017 eylül ayında evlendim. Bu yıl eylül ayında da Eylül adında bir kızım olacak inşallah. Eylül dolu bir hayat… Allah'a çok şükür güzel ve mutlu bir hayatımız var.

İŞ HAYATI

Çocukluğumda babamın yanında çalışarak mesleğin tozunu yutmaya başladım. 2013 yılında üniversiteye başladığım zaman Antakya’da özel bir inşaat firmasında çalışma fırsatım oldu. Okul haricinde kendimi geliştirmek için orada çalıştım. Okulun tatil olduğu zamanlar Bolu’da kendi firmamızda çalışıyordum. Bugüne kadar birçok kamu ve özel alanda yapı onarımı yaptık. Şu an 2 yıllık bir iş hayatım var. Babam Bolu’da 35 yıldır inşaat işleri ile uğraşıyor. Onun buralara getirdiği işi inşallah biz devam ettirip daha ileriye taşıyacağız.

SİYASİ, STK HAYATI

İnşaat Mühendisleri Odası üyesiyim. Siyasi hayatıma aktif olarak 2018 yılında başladım. MHP Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesiydim. Fakat meclis üyesi olunca yönetimden ayrıldım. Aktif üyeliğim devam ediyor. Şu an MHP Belediye Meclis Üyesiyim.

HOBİLER

En başta futbol vazgeçilmez hobimdir. İzlemeyi de oynamayı da çok severim. Aynı zamanda masa ve kort tenisi oynamayı da seviyorum.

KORKULAR, ENDİŞELER

Herkesin olduğu gibi aile endişesi benim için en baştadır. Onlar sağlıklı, huzurlu olsun başka bir korkum yok çok şükür.

BEKLENTİLER, HEDEFLER

Benim babam varlık içinden gelen bir insan değil. Bazı şeyleri çok çalışarak elde etmiş. Böyle bir babanın evladı olarak bize bu işi daha ileriye taşımak düşüyor. Zamanla inşaat sektörü dışında diğer sektörlerde de projelere imza atmak isterim. Siyasi olarak hedefim ise, milletime daha iyi hizmetler vermek için biraz daha ilerlemek istiyorum.