Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Mustafa GÖDER

16426 görüntüleme

Mustafa GÖDER (İş Adamı-Alemdar Konstrüksiyon Ltd.Şti. Sahibi)

 

Doğum: 1987 Bolu

Okul: Atatürk İlköğretim Okulu, Seben İlköğretim Okulu, Fettah Güngör Endüstri Meslek Lisesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi

Meslek: Elektrik Teknikeri

Bulunduğu Görevler: Genç MÜSİAD Gebze, BOGİAD…

 

 

EĞİTİM HAYATI

1987 Seben doğumluyum. Okul hayatım Seben’de Atatürk İlköğretim Okulu ve Seben İlköğretim Okulunda başladı. Liseyi Nallıhan’da Fettah Güngör Endüstri Meslek Lisesinde Elektrik Bölümünde tamamladıktan sonra, Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Teknikerliği bölümüne devam ettim. İki yıllık üniversite bittikten sonra iş hayatına atıldım. Öğrencilik yıllarımın yaz dönemlerinde Adapazarı'nda elektrik firmasında çalıştım. Üniversite bittikten sonra 2007’de Gebze’de çelik firmasında makine operatörü olarak göreve başladım. 


AİLE HAYATI

Biz üç kardeşiz bir ikizim var benim. Bolu Anadolu Ajansında haber muhabiri olarak görev yapıyor. Bir de bizden 10 yaş küçük bir erkek kardeşimiz var. O da Seben’de şu anda. Babam şu an emekli. İnşaat işlerinden sonra çelik işine girdi, beraber çalıştık. Şuan hala bize desteğini sürdürüyor. Annem ev hanımı. 2012 yılında eşimle tanışarak evlendik. Şu anda da bir kız bir erkek iki tane çocuğum var. Biri 5 yaşında biri iki aylık.

ÇOCUKLUK HAYATI

Seben’in köyünde doğdum, orada büyüdüm. Çocukluk hayatım Yağma Köyü’nde geçti. İlkokulu, liseyi, ikizimle aynı okullarda okuduk. Şans, üniversitede aynı yeri kazandık. Askerliğin de aynı yere çıkmasını bekliyorduk ama aynı dönemde gitmemize rağmen ben denizciydim, o karacı olarak Ankara’da görev yaptı. Ailem çiftçilikle uğraşırdı, babam gurbette inşaat ustasıydı. Biz de okul tatillerinde yaz dönemlerinde inşaatlarda çalışırdık. Amcamla beraber çok sıva yapmışlığım, duvar örmüşlüğüm vardır. Bizim çocukluğumuz böyleydi, doğru düzgün çocukluk yaşayamadık. Yatılı okuduğumuz için çok fazla sosyal alanımız yoktu. Üniversite zamanında biraz daha aktiftim. Üniversitede bir hocamızın desteği ile,  dört arkadaş elektrik üzerine, motor sürücülerinin olduğu güzel bir laboratuvar yapmıştık. Üniversiteyi tamamladıktan sonra iş hayatımızda Gebze Genç MÜSİAD’da yer aldık.

 

İŞ HAYATI

İş hayatına başlamam biraz farklı oldu. İlk olarak bu işin en taban basamağından, en zor koşulları yaşayarak başladım. Normal çalışma saati 8 saat ama hem işi benimsediğim için, hem de yeni iş öğrenme maksadıyla, 24 saatin belki de 16 saati çalıştığım günler oluyordu. Plazma CNC’lerin makine operatörü olarak başladım. Operatör olarak çalışırken, Allah razı olsun kalite kontrol şefimiz İbrahim Şef sayesinde çelikle ilgili teorik bilgileri öğrenmeye başladım. Ve yaklaşık bir yıl sonra bana bir atölye teslim edildi. Oranın projeleri, imalat takibi, sevkiyatı, boyası her şeyi ile kendim ilgilenmeye başladım. Daha sonra şirketimiz daha büyük bir yer kiraladı. Makine parkını büyüttü, orada da makine formeni olarak görev yapmaya başladım. 5 tane makinemiz vardı, bu makinelerin programlamasını, iş planını, günlük ne kadar imalat yapılmış, bunların takibini yapardım. Bunun yanı sıra, imalat takiplerini, sevkiyat takiplerini yapardım. Yurtdışına yapılan işlerde üçüncü taraf kontroller vardı. Onlarla beraber kontrol görevlerini yaptım. 2013’te şirkette oluşmaya başlayan sıkıntılar ve iş ortamında yaşadığım bazı anlaşmazlıklar sonucunda kendi işimi kurmaya karar verdim. 2013’ün Kasım ayında şahıs firması olarak başladım. 2014’te de babam sağ olsun, destek verdi, beraber devam etmeye başladık. Çorlu’da olsun, Gebze’de olsun, İstanbul’da, Amasya, Malatya, İzmir, Balıkesir, Türkiye’nin pek çok yerinde stadyumlar, fabrika binaları, depo binaları gibi büyük projelerde yer aldık.  Bunların yanı sıra kendi imalathanemizi açtık. Gebze’de kendimize ait yaklaşık 800 metrekare kapalı alan, 1000 metrekare açık alanı olan bir fabrikamız vardı. Bunda babamın çok büyük destekleri oldu. Ben işim gereği sürekli şantiyede bulunamıyorum. Babam her zaman en büyük yardımcım. Şahıs firması olarak çıktığımız bu yolda Alemdar Konstrüksiyon limited şirketi olarak bu zamana kadar devam ettik. 2017 yılında da bazı sebeplerden dolayı, şirketimizi ve ailemizi Bolu’ya taşıdık. Bolu’da gerçekleştirmek istediğimiz, kendi planladığımız bir iki projemiz var. Biri otomatik araç parkı. Henüz daha üzerinde çalıştığım farklı bir projemiz daha var. O da güzel bir proje olacak inşallah. Bolu’ya bir şeyler katmaya çalışıyoruz. Çelik alanında Bolu’da güzel işleri yapacağımızı düşünüyorum. 

SİYASİ, STK HAYATI…

Şu anda kadar hiçbir siyasi faaliyette yer almadım. Herkesin bir görüşü var ama ben yer almayı düşünmedim açıkçası. Genç MÜSİAD’da Gebze’de yer aldım. Kendi sektörümle ilgili bir üyeliğim yok. Bir gurbetçi olduğumuz için 2 ay Gebze’de, 3 ay başka bir yerde. Sabit bir yere bağlı kalamadığımız için fazla bu tür ortamlara giremedik. Bolu’ya geldikten sonra BOGİAD’da üyeliğimiz başladı. İnşallah bundan sonra da bu tür faaliyetlerde bulunacağız.

 

HOBİLER

Boş zamanlarımda projeler çizip kendimi geliştirmeye çalışırım. Haricinde doğada gezmeyi, arabayla gezmeyi çok severim. Futbolla aram yok ama küçükken her mahallede her köyde olduğu gibi futbol oynamayı severdim. Gençlikte sürekli tiyatro ve sinemaya giderdik. Gebze’de yine aynı şekilde tiyatro etkinliklerine, konferanslara, sosyal faaliyetlere çok katıldık.

 

HEDEFLER

Şirketi artık kendimle bağdaştırıyorum. Elimizden geldiğince Bolu’da güzel bir faaliyet göstermeyi planlıyoruz. İlerleyen zamanlarda maddi durumlar iyileşirse, güzel bir imalathane açıp, kendi projelerimizi geliştirerek Türkiye piyasasına sürmek istiyoruz.