Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Melih MERMER

27036 görüntüleme

Melih MERMER (Gazeteci)

Doğum: 4 Ekim 1994 Bolu

Okul: Bolu Sakarya İlköğretim Okulu, Bolu Atatürk Anadolu Lisesi,Bolu Canip Baysal Lisesi

Meslek: Gazeteci

Bulunduğu görevler:Ajans Boludabolu Yönetici ,MÜSİAD Bolu Şubesi Basın Müdürü

ASTIMDAN SATRANCA KÖPRÜ

Melih MERMER 1995 yılı Bolu doğumlu aslen Malatyalıdır. Henüz 1 yaşında geçirdiği astım hastalığı yüzünden çocukluk hayatının büyük bir kısmı Ankara Hacettepe Hastahanesinde tedavi görmekle geçmiştir.Hastalık sebebi ile sporla ilgilenememiş bu da kendisini satranç oynamaya yöneltmiştir.Eğitimci olan babası (Ahmet MERMER)in büyük desteği ile küçük yaşta satranç sporu ile ilgilenen Melih MERMER katıldığı bir çok turnuvadan ödül ile dönmüştür.Bolu da ilk ve orta okulu okuduktan sonra lise sınavlarında Düzce Cumhuriyet Anadolu Lisesinde okumaya hak kazandı . Rahat ve özgür yaşamayı sevdiği için yurt hayatına alışamadı 1 sene içinde Düzceden ayrılarak eğitimine Bolu da devam etti.Üniversite eğitimine ise Bolu AİBÜ Kamu Yönetimi okuyarak devam etmektedir.

TİCARETTEN GAZETECİLİĞE

Lise yıllarımdan beri ticari bir faaliyet ile uğraşmak istemişimdir.Malatya da Büyük Dedemiz Bulgurcuzade Mehmet Efendiden yadigar kalan bir aile konağımız vardı .Dayımlar dede yadigarı konağımızı restore etti ve Malatya da bir marka yaratarak Müze&Cafe olarak konağı işletmeye başladılar ve oldukça başarılı bir projeye imza atmış oldular. Bu başarı benim ticari hevesimin kaynağı olmuştur. 2010 yıllarında MÜSİAD ile tanıştım.2017 yılında Başkanımız Abdullah ABAT tarafından MÜSİAD ta dergi çalışmalarına yardım etmek için teklif aldım. Türkiyenin köklü STK olan MÜSİAD ta iş adamları ile tanışıp ticaret hayatını yakından tanımış olurum düşüncesi ile dergi çalışmalarına başladım.

YÜZME BİLMEYEN BİRİNİ DENİZE ATTILLAR

Basın ve dergicilik ile hiç bir geçmişim olmamasına rağmen ANAHTAR dergisinin 2. sayısının sorumluluğunu üstlendim.Hiç kimseye bilmediğimi belli etmeden daha önceki hazırlanan dergiyi günlerce okudum nerede ne yapılmış hangi kalıplar formatlar kullanılmış öğrenmeye anlamaya çalıştım.Genel Merkezin ve diğer şubelerin çıkardığı dergileri inceledim hiçbir tecrübem olmamasına rağmen hedefime diğer şubelerden daha profesyonel bir dergi çıkarmayı koydum.Dergi çalışmaları başladığı zaman ilk başlarda çok zorlanmama rağmen fark ettim ki yaptığım işte iyi ilerliyorum.Anahtar dergisi beni basına itti ve gazeteciliğe ilgi duymaya başladım.Dergiyi çıkardıktan sonra ki aldığım olumlu yorumlar bana bu yolda güç ve inanç verdi. Dergide yakaladığım başarı sayesinde Ajans boludabolu da ki patronum Rasim Özdemir ve ofis ortağım değerli gazeteci ağabeyim Bolu Gazetesi sahibi Caner Güngör ile tanıştım ve sayelerinde gazetecilik mesleğine resmen adım attım.

AİLEM VE BEN

Biz dört kişilik küçük bir aileyiz.Babam (Ahmet MERMER) 27 yıllık tecrübeli bir eğitimcidir.Bu hayatta dürüstlüğü öğrendiğim kişi babamdır.Bana öğrettiği en anlamlı söz ise "Bu toprakları seviyorsan unutma en iyi milliyetçi yaptığı işte en başarılı olandır".Annem (Fatma MERMER) bana mutfağı yemek yapmayı sevdiren kadındır. Abim (Taha MERMER) TSE Makine Mühendisi dir. Abim ile aramızda abi kardeş ilişkisinden çok arkadaş ilişkisi vardır bir çok etkinliği beraber yaparız ve her zaman karşılıklı ilişkimiz samimi olmuştur.

İŞ HAYATINDAKİ ŞANSIM

Hayata bakış açım her daim yaptığım işte en iyisi olmaktır.İş hayatına çok saygın insanların yanında başladım. Bunu kendime fırsat bilerek, yaşlandığım zaman geriye dönüp baktığımda, beni güzel hatırlatacak ve adım geçtiği zaman takdir edilecek bir hayat hikayesi bırakmak istiyorum.