Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Koray YILMAZDEMİR

19690 görüntüleme

Koray YILMAZDEMİR (KS Photography)

Doğum: 12.08.1983 /Bolu

Okul: Sakarya İlkokulu, 50. Ortaokulu, Bolu Lisesi, Balıkesir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

Meslek: Fotoğrafçı


Çocukluk Hayatı

Çocukluğum Bolu ve Antalya’da geçti. Antalya’da bir evimiz vardı. Sürekli yaz aylarında okullar kapandığı gün Antalya’ya giderdik. Okulların açılmasına bir gün kala Bolu’ya gelirdik. 3 kardeşiz. En büyükleri benim. Bir erkek bir de kız kardeşim var. Onlara genelde iyi bir abi olabilmek için onların sorunlarını dertlerini çözebilmek için mücadele ettim. Babam köy hizmetlerinde işçiydi, normal hayat standartları içerisinde yaşantımızı geçirmeye çalıştık. Tabii ki yaz aylarında genellikle Antalya’da olduğumuz için sosyal yanlarımız vardı. 

Okul Hayatı

Çok başarılı bir öğrenci olduğum söylenemez. Benim genelde görsel yönlere ilgim vardı. O yönde de devam etti. Dediğim gibi hep zoraki okulu bitiren zoraki mezun olan üniversiteyi de 7 senede bitiren biriydim. Hep ittirerek, iteleyerek mezun olan dersleri zayıf olan biriydim. Farklı yönde bakıyorum her şeye. Benden kimya öğretmeni ya da fizikçi olmaz. Benim algım görsele yönelikti her zaman.


İş Hayatı

Üniversite öğrencisiydim. 3 sınıftaydım. Tabii yaz aylarında Bolu’ya geldiğimde bir akrabamın tavsiyesiyle Bolu Olay gazetesinde 2004 yılında işe başladım. İlk önce Olay gazetesinde getir götür işleri yapıyordum. Misafirlere çay vs götürüyordum. Daha sonra gazetenin spor bölümünde görevlendirildim. Daha sonra haber merkezine geçtim. Ondan sonra okula hiç gitmedim. 1, 1 buçuk sene Bolu Olay gazetesinde çalıştıktan sonra yaptığımız haberler beğenilip gündem olunca Doğan Haber Ajansına geçtim. Mesut Çatak'ın benim üzerimde çok büyük katkısı vardır. Onun isteği üzerine Doğan Haber Ajansına geçtim. 9 yıl orada çalıştım. 2013’te kendi isteğimle istifa ederek Bolu Spor Kulübünün medya danışmanlığını yaptım 1 sene. Bolu Spor Kulübünde yönetimsel sıkıntı yaşadığım için işten çıkartıldım. Düğünüme bir hafta kala işten çıkartılınca tabii ki o süreçte ne yapabilirim derken aklımda bir iş vardı. Serkan Bey’i çok uzun zamandır tanıyorum hem kendisini hem ailesini. Böyle bir fikir birlikteliği oluşturup bu sektördeki açığı iyi etüt edip bu mesleğe girmeye karar verdik. Zaten Doğan Haber Ajansında foto muhabiriydim. Şimdi de fotoğraf çekiyorum. Böyle başladık. Sevdiğim işi yapıyorum.

Aile Hayatı

Annem ev hanımı, babam köy hizmetlerinden emekli. 2014 yılında evlendim. Eşim yeni doğan ekimizde yeni doğan bebek fotoğrafları çekiyor. Eşimle, eşimin çalıştığı yerde tanıştım. Gördük birbirimizi sevdik aşık olduk evlendik. 6 yıllık evliyim.


Herhangi bir STK üyeliğiniz var mı?

Bolu Gazeteciler Cemiyeti üyesiyim. Herhangi bir siyasi parti üyesi değilim ama tabii ki küçüklüğümden beri yetiştirilme tarzım Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalmamızı sağlayan aile değerlerim. Kendimi bildiğimden beri Atatürkçüyüm bunun dışına hiç çıkmadık. Hiç bir siyasi partiye üyeliğim yok fakat tüm siyasi partilere saygım var. 

Hobiler

Bağlama çalarım. Kendimi çok rahat hissediyorum bağlama çalarken ve kafamı inanılmaz rahatlatıyorum. Balık tutuyorum ekibimiz var hep birlikte gidiyoruz. Kafa olarak rahatlıyorum oraya gittiğim zaman deşarj oluyorum. Bağlama çalarken kendimden geçiyorum. Hiç bir kursa gitmeden tamamen kulak ile öğrendim. Anneme rica etmiştim bağlama alması için. Lise 2’deydim rüyamda görmüştüm daha sonra anneme dedim bağlama çalmak istiyorum bana bağlama alır mısın diye. Aldıktan sonra ne nota biliyorum ne akord... Sadece dinleye dinleye tellere vura vura melodileri çıkartmaya başladım. Dinlediğimi çalmaya başladım. Üniversitede öğrenciyken Balıkesir’de kafede bağlama çalardım. Bağlama çalarak öğrenciliğimi geçirdim. O zamanda sevdiğim işi yapıyordum şimdi de.


Fobiler

Asansörde kalmak. Hiç sevmiyorum nefret ediyorum bayılıyorum. Binebiliyorum fakat kalma korkusu var. İçimde hep tedirginlik oluyor. Orada kaldığımda havasız kalacağımı düşünüyorum.


Hayata Bakış Açınız Nedir?

Olabildiğince pozitif olmaya çalışıyorum hayatımın merkezinde de pozitif insanlar var. Negatif insanları ne kendime yanaştırıyorum ne aileme yanaştırıyorum. Ben pozitif olduğum sürece hayatta bana pozitif olacak o şekilde düşünüyorum. İleride Allah nasip ederse çocuğum olursa onun iyi bir şekilde yetiştirilmesini eğitim almasını çok isterim. Şu an için para, mal, mülk hırsım yok. Öyle bir idealim ya da hayalimde yok. Sadece sorumlu olduğum kişilere iyi bir şekilde hayat sunabileyim başka da bir düşüncem ve hayattan beklentim yok.