Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Kemal TUNÇEL

19248 görüntüleme

Kemal TUNÇEL (Koçum Halı Yıkama Firma Sahibi)

 

Doğum: 20 Ağustos 1961 Bolu

Okul: Bolu Atatürk İlkokulu, Bolu 50. Yıl Ortaokulu…

Meslek: İşadamı

Bulunduğu görevler: Türkiye Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği üyesi…

 

KOÇUM CIBI CIBI!

 

Esas mesleği kamyonculuk ve tırcılık…

Tırcılık yaptığı dönemde dünyanın üçte birini gezdi…

1986 yılında Irak’ta bir kaza yaptı, üç gün boyunca çöllerde süründü…

Bu zamana kadar birçok iş yaptı, 1999 yılında halı yıkama işine girdi ve başarılı oldu…

Şimdi bu işi yapmaktan oldukça memnun…

Bolu’nun tanınan ve sempatik tavırları nedeniyle oldukça sevilen başarılı işadamı Kemal Tunçel’in hayat hikayesi…

 

20 Ağustos 1961 yılında Bolu’da doğdu Kemal Tunçel. Bolu Atatürk İlkokulunu ardından 50. Yıl Ortaokulunu bitirdi. Ama ilerisi olmadı. Kendisini ‘Yüksek ortaokul mezunuyum’ diyerek tanıtan sempatik ve cana yakın işadamı  Kemal Tunçel şöyle özetliyor hayat hikayesini;

 

ASLINDA KAMYONCU

Benim esas mesleğim kamyonculuk. 6 sene muavinlik yaptım. 12 sene kamyonculuk, 9 sene de tırcılık yaptım. Dünyanın 3’te birini gezmiş bulunmaktayım.

NEŞELİ ÇOCUKLUK HAYATI

Çocukluğum çok neşeli ve güzel geçti. Her şeye hevesli, her şeyi yapmak isteyen her şeye sahip olmak isteyen, hep ilerde ve birinci olmak isteyen bir çocuktum. Onun için güzel ve neşeli bir çocukluk geçirdim. İki kardeşim var. İki kardeşiz, biri kız biri oğlan. Kardeşimin ismi Gönül Tuncel. Kardeşimin 3 çocuğu var, iki kızı bir oğlu var oğlu evli. Babam Rahmetli Mazhar Tuncel, Annem Hayriye Tuncel. Babam 30 sene oldu vefat edeli, annem vefat edeli de 3 sene oldu. Hem öksüz hem yetimim ama Allah’a şükür mutluyum.

IRAK MACERASI

Askerden geldikten sonra Irak’ta kaza yaptım. 1986 yılında. Kazada 7 – 8 Irak askeri vefat etti, ben 3 gün çöllerde süründüm. 3 gün sonra Türkiye’ye kaçış yaptık. Özbek Buhara gezmediğim yerler yok. Türkmenistan, Azerbaycan, Rusya ve Avrupa’yı tırcılığımdan dolayı hem gezdim hem de ticaretle uğraştık. Güzel bir meslek dalıydı, tırcılığı bıraktık. Koçum Halı Yıkama, Koçum Oto Yıkama olarak dükkan açtık. 1999 yılından itibaren halı yıkamaya devam etmekteyiz. İşimiz güzel, yaptığımız işten dolayı da Bolu’da kendimize göre bir çevre edindik. 

AİLE HAYATI

Allah’a çok şükür evliyim. 30 Ağustos 1987’de evlendim. İki tane oğlum var, biri Erbay biri Erman. Büyük oğlum evli, iki tane torunum var, Ege ve Eylül. Onları çok seviyorum. Küçük oğlum henüz evlenmedi. Eşim Ayşe Tuncel, Bolu Seben’den.

MİLLİYETÇİ

Siyasi bir üyeliğim yok. Ama çoğunlukla milliyetçiyimdir, milliyetçiliğim üstün ve ilerdedir. Her parti milliyetçidir ama benim milliyetçiliğim kendime göre farklıdır. Türkiye profesyonel halı yıkamacılar derneğinin 23. Üyesiyim. Bir derneğimiz var. Şu anda da e-halı servisinin Bolu bayiliğini almış bulunmaktayım. Bolu’ya en güzel halı yıkamayı, en iyi temizliği müşterimize vermeyi, onları mutlu etmeyi elimizden geldiğince gayret göstermekteyiz.

HOBİLERİ

Oyun oynamayı çok severim, oyun dediğim düğünlerde olan oyunlar. Gezmeyi çok severim, gayet de güzel gezerim.

DÖNÜM NOKTASI

Çok yanlış yaptım bugüne kadar. 3 – 4 tane dükkan açıp kapattım. Dönüm noktam dediğimizde de iyi olmasını isteyip de 3 – 4 dükkanı açtım kapattım. Güzel olmasını istedim ama olmadı. Halı yıkamayı daha uygun ve iyi bulduğum için devam ettiriyorum. Benim branşım bu ona kafam yatıyor.

BEKLENTİLERİ

Hayattan torunlarımın sıhhati ve sağlığını beklerim. İşimin düzgün gitmesi, Allah’ın bizi kimseye muhtaç etmemesi namerde muhtaç etmesin tek derdim bu.