Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

İlhami AKÇA

20292 görüntüleme

İlhami AKÇA (İş Adamı)

Doğum:1988/Bolu

Okul: Gazipaşa İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Canip Baysal Lisesi

Meslek: Otomotiv, İnşaat

Bulunduğu Görevler: AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi, Boluspor Kongre Üyesi, BOGİAD Üyesi

EĞİTİM HAYATI

1988 yılında Mudurnu’da doğdum. İlkokulun bir kısmını Gazipaşa İlköğretim Okulunda bir kısmını Cumhuriyet İlköğretim Okulunda okudum. Ortaokul döneminde tekrar Gazipaşa İlköğretime geldim. Liseyi Canip Baysal Lisesinde tamamladım. Üniversiteyi Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandım ama gitmedim. Ticaret hayatı daha çok ilgimi çekti.

ÇOCUKLUK HAYATI

Çocukluk hayatım Tabaklar mahallesinde geçti. Gençlik yıllarımda Sümer mahallesinde oturuyorduk. Çocukluğumda 3 yıl kadar Bolusporda oynadım. Bileğimde sakatlık olunca bırakmak zorunda kaldım.


İŞ HAYATI

12 yaşımdan beri otomotiv sektörünün içindeyim. İş hayatına 1991 yılında kurulan aile şirketimizde başladım. Hafta sonları gelir araba yıkardım, galeri temizlerdim. Üniversiteye gitmek yerine ticaret daha cazip geldi ve iş hayatına atılmayı tercih ettim. O dönem babamın bir rahatsızlığı da olmuştu. Bu sebepten 18 yaşında işin başına geçtim. Otomotivin yanında, yaklaşık 3 yıldır inşaat sektörüyle de ilgileniyoruz. Otomotiv ve inşaat sektöründe aile şirketi olarak devam ediyoruz. Babam, kardeşim ve ben birlikte çalışıyoruz. Kardeşim otomotiv ile ilgileniyor. Ben daha çok inşaat ile ilgileniyorum.

SİYASİ, STK HAYATI

2018 yılında başlayan hala devam eden Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyeliğim mevcut. Bolusporda kongre üyesiyim. Bolu Genç İş Adamları Derneği'ne üyeliğim var.

HOBİLERİ

Kızlarımla zaman geçirmeyi seviyorum. Boş vakitlerimi onlara ayırmaya çalışıyorum. Onun dışında doğayı, doğada gezmeyi severim. Balık tutmaktan keyif alıyorum. Vakit buldukça futbol oynamaya çalışıyorum. Boluspor taraftarıyım, hiçbir maçını kaçırmam. Deplasman maçlarına da giderim.

HEDEFLER, BEKLENTİLER

En büyük hayalim çocuklarıma rahat bir gelecek bırakabilmek. Bunun içinde çalışmam, her zaman ilerlemem gerekiyor. Otomotiv sektöründe ilerlemek önceliğimiz.