Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Ercan ALBAYRAK

23822 görüntüleme

ERCAN ALBAYRAK (İş Adamı- Albayraklar Otomotiv)

Doğum: 5.06.1972 / Bolu

Okul: Ziya Gökalp İlkokulu, 50. Yıl Ortaokulu, Gerede Lisesi, Balıkesir Muharrem Hasbi Koray Lisesi

Meslek: Albayraklar Otomotiv Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı

Bulunduğu Görevler: Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi, Boluspor Kulübü Başkan Yardımcısı

EĞİTİM HAYATI

5 Haziran 1972, Bolu Gerede doğumluyum. İlkokulu Gerede Ziya Gökalp İlkokulunda, ortaokulu önce Gerede Lisesi, sonra Bolu 50. Yıl Ortaokulunda okudum. Liseye Gerede Lisesinde başladım, Balıkesir Muharrem Hasbi Koray Lisesinden mezun oldum. Ankara Doğu Akdeniz Üniversitesi Ekonomi bölümünde bir süre okuduktan sonra yarıda bıraktım.

ÇOCUKLUK HAYATI

Babam iş adamı olması, ticaretle ilgilenmesi sebebiyle daha ilkokuldayken okul çıkışları babamın yanına gider çalışırdım. Çocukluğumdan beri ticaretin içinde büyüdüm. Eğitim nedeniyle bazı zamanlar ailemin uzağındaydım. Ortaokul zamanında ailem Gerede’de iken ben Bolu’ya gelmiştim. O yaşta yalnız kalmanın verdiği sorumlulukla tertipli düzenli olmayı öğrendim. Lise ve kısa bir süre olsa da üniversite sürecimin, hayatımı şekillendirmede ciddi katkıları olmuştur. Hayatımın her döneminde ticareti beraberimde götürüp, her seyahatin ucunu ticarete bağlamışımdır.

İŞ HAYATI

Babam Hüseyin Ercan Albayrak 70-71 yılında ticarete atılmış. Ben ve kardeşlerimin çocukluğu onun yanında geçti. İnşaat malzemeleri, çimento ve nakliye gibi çalışmalar yapıyordu. 2002 yılına kadar devam ettik. Aslında 1988 yılında bünyemize almış olduğumuz Bridgestone Bayiliğinin başında aileden ben vardım. Aile şirketimiz üzerinden orayı ben yönetiyordum. 2002 yılında biraz daha profesyonelleşmek adına havuz modelinden çıkıp ayrı bir çatı altında genişletmek istedim. O günden bu yana Otomotiv Sektöründe hizmet veriyoruz.

Gezmeyi ve seyahat etmeyi çok seviyorum. Seyahatlerimin özellikle yurtdışı seyahati olmasına çaba gösteriyorum. Gezerken araştırmalar yapıyorum, gittiğim yerlerde firmalarla tanışıyorum. Daha sonra öğrendiğim faydalı fikirleri işime entegre ediyorum. Bu sayede yurtdışında birçok firmayla iş birliği yapan bir grup haline geldik. Öncelikli pazarımız Türkiye içi fakat yurtdışında da sesimizi duyurmayı başardık.

AİLE HAYATI

2002 yılında eşim Esra Albayrak ile evlendim. İki kızım var. Selin 12, Aslı 5 yaşında, iki kız babasıyım. Eşim hemşire. Bütün enerjimizi çocuklarımıza harcıyoruz. Eşim ile ortak bir arkadaşımız sayesinde tanıştık. 4 yıl flört zamanımızdan sonra evlendik. 3 kardeşin en küçüğüyüm. Mustafa Albayrak adında abim, Rahime Albayrak adında da bir ablam var.

STK HAYATI

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyesiyim. Bir önceki dönemde yönetim kurulu üyesiydim. Boluspor Kulübü’nde yaklaşık 15 yıldır başkan yardımcısı olarak görev alıyorum. Kulübümüzü Süper Lige çıkarmaya çalışıyoruz.

HOBİLER

Bulduğum her fırsatta seyahat etmeye çalışıyorum. Yaklaşık 45 ülke gezdim. Güzel arkadaşlıklar kurarım. Hayatta küs olduğum kavgalı olduğum kimse yoktur. Yapabildiğim kadar yürüyüş yapıyorum. İnsanı hayatta motive eden şeyin; huzurlu aile hayatı ve ekonomisini iyileştirip sürekli hale getirebilen iyi bir işe sahip olmak olduğunu düşünüyorum. İş anlamında kontrollü hırsa sahip inatçı bir insanım. Kolay vazgeçmem. Ticaretimi yurt dışına taşımak için çok mücadele verdim. Yurt dışına yaptığım iş için kestiğim ilk fatura beni çok heyecanlandırmıştı. İnsanların hedeflerine ulaşması kişisel motivasyon için çok önemlidir.

HEDEFLER

İnsanların toplumsal değerlere saygı göstererek vizyonlarını belirlemesini, hayallerinin peşinden pes etmeden gitmesini çok istiyorum. Daha barışçıl, anlayışlı, huzurlu, başarılı ve öz güveni yüksek bir toplum olmamızı çok isterim.