Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Emirhan YAMAN

22462 görüntüleme

Emirhan YAMAN (Avukat)

 

Doğum: 03 Haziran 1992 Bolu

Okul: Bolu Nafize Baysal Kreşi, Özel Gürtan İlköğretim Okulu, Bolu Atatürk Lisesi, Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu…

Meslek: Avukat

 

HEM AVUKAT, HEM TURİZMCİ

 

Doğma, büyüme Bolulu, çocukluğu da Bolu’da geçti…

İdeal seviyede futbol, basketbol oynarken, masa tenisinde oldukça iddialı oldu. Hatta 8 yıl üst üste Bolu birinciliği var…

Fırsat buldukça masa tenisi ve voleybol oynuyor. Bağlı bulunduğu Bolu Barosunun voleybol takımında oynuyor…

Sosyal olarak aktif birisi, gezmeyi çok seviyor…

Avukatlık yanında aile şirketi olan Karpalas Cıty Otelin ortaklarından…

Mesleğine ülke çapında ve İstanbul ağırlıklı çalışmayla devam etmek istiyor…

Hem Avukatlıkta, hem ticarette her zaman dürüst olmayı bilen, Bolu’nun tanınmış ailelerinden Yaman ailesinin genç ve başarılı Avukat ferdi, Emirhan Yaman’ın hayat hikayesi…

 

Bolu’nun tanınmış ailelerinden Yaman ailesinin bir ferdi olan Emirhan Yaman 3 Haziran 1992’de Bolu’da doğdu. Mefharet ve Mustafa Yaman’ın oğlu, Emrah Yaman’ın kardeşi. Bolu’nun genç ve başarılı Avukatlarından Emirhan Yaman hayat hikayesini şöyle özetliyor;

OKUL HAYATI

Anaokulunu Nafize Baysal Kreşinde bir yıl geçirdim. İlkokul Özel Gürtan İlköğretim Okulu. Liseyi Bolu Atatürk Lisesinde okudum. Üniversiteyi Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 2010-2015 yılları arasında okudum. 2015 – 2016 arası avukatlık stajını yaptım, 2016 ortalarından bu yana da serbest avukatlık yapıyorum.

ÇOCUKLUK HAYATI

Çocukluk hayatım komple Bolu’da geçti, doğma büyüme Boluluyum. Aşağısoku Mahallesinde şu an yeni adliyenin bulunduğu yerde, doğma büyüme orada yaşadım ve halen daha yaşamaya devam ediyorum. İlkokuldan bu yana profesyonel masa tenisi sporu ile uğraşıyorum. Üniversite sonuna kadar devam ettim. Futbol, basketbol, hepsini ideal seviyede oynadım. Masa tenisinde 8 yıl üst üste Bolu birincisi oldum. İlkokul lise arasında. İkinci olduğum zaman sporu profesyonel anlama bıraktım. Ama her fırsatta oynamaya çalışıyorum.

SOSYAL HAYAT

Sosyal olarak aktiftim. Gezmeyi dolaşmayı zaten severim. Ama üniversite hayatı bu bakımdan zayıftı. Malum bölüm hukuk olunca evden pek çıkmadım. Üniversite boyunca tek başıma yaşadım. Üniversite hayatımda STK olarak Türk Ocaklarına üyeydim. Maltepe Türk Ocakları üyesiydim. Haftada bir deneyimli hocalarımızla tarih üzerine toplantılar seminerler düzenliyorduk.

AİLE HAYATI

İki kardeşiz, bir tane abim var. Annem emekli yüksek hemşire, babam esnaftır. Abim de turizmci. Esnaf ailesinde büyüdüm ancak ben pek şirkete gidip gelmezdim. Ticarete uzaktım diyebilirim. Genel olarak sadece eğitime devam ettim. Aksatmadan devam ettim, ilk girdiğim sınavda da üniversiteye gittim. Ticaretle pek ilgim olmadı. Aile şirketi olan otelin şuan kar ortağıyım.

MASA TENİSİ BİRİNCİSİ

Masa tenisine ilkokulda bir hocamızın tavsiyesi üzerine başladım. Sonra gelişebiliyor, devam ettim. Turnuvalarda da derece yapınca. Ferdi turnuvalarda 8 yıl üstü üste birinci oldum. Sakarya’ya, Afyon’a, takım turnuvaları için gittik. Onlarda bir derece yapamadık. Şu an boş zamanlarımda, Bolu Barosuna bir voleybol grubu kurduk. Haftada bir iki kez antrenman turnuva tarzı spor yapıyoruz sadece. Vakit buldukça da masa tenisi oynuyorum.

AVUKATLIĞI SEVİYOR

Ceza avukatlığında şu an ilerlemek istiyorum. Genel olarak Bolu’da bir alan avukatlığı şehir ve insan koşulları açısından pek mümkün değil ama ceza üzerine çalışıyorum. Ticaret hayatı olarak da otel sayılarını yükselteceğiz, il dışına da birkaç otel ve turizm tesisi yapma planlarımız mevcut. Mesleğe aslında sadece Bolu’da devam etmek istemiyorum. Bolu’da ticari isim olduğunuzda, müvekkillerle serbest avukatlık konusunda sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Ticaretle avukatlık birbirine karışmış oluyor. O yüzden ülke çapında ve İstanbul ağırlıklı olacak şekilde alan avukatı olarak devam etmek istiyorum. Önce Karpalas’a ek olarak Bolu’da bir iki otel daha yapacağız. Daha sonra il dışına yayılıp ticari faaliyetlerimizi yükselteceğiz.

AİLESİNİ ÖRNEK ALIYOR

Ben bir tek ailemden feyz alıyorum. Gerek babam olsun, gerek abim olsun, onların çizgisinden devam ediyorum. Gitgide de işleri büyütüyoruz. Dürüst olduğunuz sürece ticari olarak endişeye gerek kalmıyor. Dürüst bir şekilde devam ediyoruz. Avukatlıkta da, ticarette de her daim dürüstlük çerçevesinde ailemin izlediği yoldan devam ediyorum.