Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Çetin YILDIRIM

18791 görüntüleme

ÇETİN YILDIRIM (Esnaf-Köroğlu Keyf Kafe Sahibi)

 

Doğum: 15 Aralık 1977

Okul: Yıldırım Bayezit İlkokulu, Sakarya İlkokulu, Canip Baysal İlkokulu, Mimar İzzet Baysal Endüstri Meslek Lisesi

Meslek: Esnaf

EĞİTİM HAYATI


15 aralık 1977 Bolu merkezde doğdum. Aslen Sebenliyim. Eğitim hayatıma Yıldırım Bayezit İlkokulunda başladım, Sakarya İlkokulu ve daha sonra Canip Baysal İlkokulunda devam ettim. Ortaokulu 1. ve 2. sınıfı Atatürk Ortaokulunda, 3. sınıfı 50. Yıl Ortaokulunda tamamladım. Liseyi Mimar İzzet Baysal Endüstri Meslek Lisesinde okudum. Liseden mezun olduktan sonra askere gittim. Acemi birliğini İstanbul’da, usta birliğini Kahramanmaraş’ta tugay komutanının şoförü olarak yaptım.

 

İŞ HAYATI


Askerden döndükten sonra ilk iş hayatım Beypiliçte, tavukçuluk sektöründe başladı. 2 yıl Beypiliçte çalıştıktan sonra bir süre de Bolca Hindide çalıştım. Sonrasında 9 yıl kadar uzun bir süre Cp’de çalıştım. Cp kapandığı için oradan mecburi ayrılıp Akpiliç’e geçtim. 2 yıl Akpiliç’te çalıştım. Daha sonra kendi yerimi açmaya karar verdim. Küçük bir çay ocağı ile başladım. 3 yılın sonunda Köroğlu Keyf Kafeyi kurdum. O kardeşim askerden gelmişti ve emlak işiyle ilgilenmek istediğini söyledi. Yaklaşık 3 yıl önce Köroğlu Emlak’ı kurduk.  Emlak ofisiyle kardeşim ilgileniyor, kafe ile ben ilgileniyorum. Birde Toyoto bayiliği var kayın biladerim ile birlikte açtığımız. Üç ayrı sektör üç ayrı iş yerinde çalışıp ilerliyoruz.

İş hayatında her şeyden önce disiplin olacak. İş yerinde çalıştığın insanlarla aranda saygı ve anlayış olacak.

 

ÇOCUKLUK HAYATI


Çocukluk hayatım Bolu’da yukarısoku mahallesinde geçti. Çok yaramaz bir çocuktum. İnşaatların üstüne çıkıp aşağı atlardım. Çok şımarık yetiştirildim. Bende önceki doğan kardeşim vefat ettiği için benim üzerime titrerdiler. Her gün annemden ayrı babamdan ayrı harçlık alırdım. Ortaokulda her gün iki tane kola alırdım birini içerdim diğerini sallayıp arkadaşlarımın üzerine dökerdim. Böyle yaramaz bir çocukluk ve hızlı bir gençlik geçirdim.

AİLE HAYATI


2 erkek kardeşiz. Annem ev hanımı babam emekli. Oto lastik tamircisiydi. Şimdi Seben de yaşıyorlar. 17 yıldır Evliyim, 2 kız çocuğum var. Biri Fen lisesinde diğeri ortaokul 2. Sınıfta okuyor. Eşim 29 yıldır Filiz makarnada çalışıyor.

 

STK, SİYASİ


15 yıldır MHP üyeliğim vardı. Başka bir siyasi aktifliğim olmadı. Herhangi bir stk üyeliğim yok.

 

HOBİLER


Araba kullanmayı, araba ile gezmeyi çok seviyorum. Silah merakım var. 7/24 taşıma bulundurma ruhsatım var. Boş vakitlerimde gezmeyi, eğlenmeyi seviyorum.

 

HEDEFLER


Köroğlu Keyf Kafe, Köroğlu Emlak, Toyoto servisini daha ileriye taşımak geliştirmek büyütmek. 1 değil 5 kişiye ekmek vermek. Daha fazla istihdam alanı yaratmak hedefindeyim.

 

BAKIŞ AÇISI


Hayatta bir defa dürüst olacaksın bu dünyanın diğer tarafını da düşüneceksin. İşlerin planladığın gibi gitmese bile insanlara verdiğin sözü tutacaksın. 

 

DÖNÜM NOKTASI

İlkokul 5. Sınıfta iken öğretmenim bana bir şiir yazmıştı ve ben o şiirden çok etkilenmiştim. Ve o gün kendime dedim ki, bir gün ben de birkaç tane dükkan sahibi olup, para kazanıp bu iş yerleri kapsamında çalışanların dönüm noktalarını kendim yaratacağım diye söz vermiştim.